Connect with us

Nauka

Rosja „określi losy brytyjskiej zimy” po tym, jak Merkel „przechytrzy” Putina w kryzysie energetycznym | Nauka | Aktualności

Published

on

Kanclerz Niemiec zawarła z prezydentem Rosji umowę dotyczącą gazociągu Nord Stream 2, który ma eksportować gaz z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie, z pominięciem Polski i Ukrainy. Aby jednak uniemożliwić Berlinowi wdrożenie prawodawstwa UE w całym systemie, Putin rzekomo ograniczył przepływ gazu do Europy istniejącymi rurociągami, wywierając presję na europejskie dostawy gazu. Dotyczy to Wielkiej Brytanii, która importuje rosyjski gaz z Holandii.

Dzieje się to w czasie, gdy ceny benzyny już idą w górę, a eksperci ostrzegają, że tej zimy centralne ogrzewanie może być „luksusem dla bogatych”.

John Lough, członek stowarzyszony programu Rosja i Eurazja Chatham House, mówi, że Rosja „prześcignęła” Niemcy w Nord Stream 2.

Dodał: „Teraz cała Europa płaci cenę”.

Komentator ekonomiczny Ambrose Pritchard-Evans ostrzegł nawet, że „Rosja zadecyduje o losie zimy w Wielkiej Brytanii”.

Wskazał, że Wielka Brytania nie ma w rezerwie narodowych strategicznych magazynów gazu, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację Wielkiej Brytanii.

Napisał w Telegraph: „Ten rząd będzie musiał wyjaśnić, dlaczego pojemność magazynów gazu w Wielkiej Brytanii została zmniejszona do 1,7% rocznego zapotrzebowania, gdy globalną normą jest 20-procentowy bufor, i dlaczego teraz zlecił to zadanie krajom Europy kontynentalnej. w obliczu własnego ograniczenia podaży”.

Gazprom, odpowiedzialna za gazociągi rosyjska państwowa spółka gazowa, również nie złożyła oferty na zwiększone przepływy w październiku przez Nord Stream 2, podnosząc ceny gazu i zagrażając dostawom gazu do Europy.

Brytyjscy dostawcy energii zaczęli się załamywać i po wzroście hurtowych cen gazu podnieśli ceny energii powyżej pułapu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rosja grozi „azjatyckiemu NATO” w furii z powodu umowy AUKUS

Dwie firmy, Avro, która dostarcza gaz i energię elektryczną do 580 000 klientów, podczas gdy Green obsługuje około 255 000 klientów w Wielkiej Brytanii i niektórych klientów z zagranicy, zbankrutowały w środku kryzysu energetycznego.

READ  BlackBuck Goes Unicorn z 67 milionami dolarów w zbieraniu funduszy

Globalna agencja energetyczna, Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA), zwróciła się do Rosji o eksport większej ilości gazu do Europy, aby zakończyć kryzys energetyczny.

Agencja z siedzibą w Paryżu powiedziała: „MAE uważa, że ​​Rosja mogłaby zrobić więcej, aby zwiększyć dostępność gazu do Europy i zapewnić, że magazynowanie jest dostarczane na odpowiednim poziomie w ramach przygotowań do następnego zimowego sezonu grzewczego.

„Jest to również okazja dla Rosji do podkreślenia swoich referencji jako zaufanego dostawcy na rynek europejski”.

NIE PRZEGAP
Naukowcy ustalili datę KOLEJNEJ pandemii tak śmiertelnej jak Covid-19 [REVEAL]
Jesiotr może być kluczem do zakończenia kryzysu energetycznego w Wielkiej Brytanii [INSIGHT]
Brexit Wielka Brytania wygrywa jako Blackstone, tworząc 2700 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii [REPORT]

Około 40 unijnych polityków zażądało już, aby Komisja Europejska zbadała rolę zachowania Gazpromu w podnoszeniu cen gazu w Europie.

Fatih Birol, dyrektor wykonawczy IEA, powiedział: „Dzisiejsza sytuacja jest przypomnieniem dla rządów, zwłaszcza że mamy dążyć do przyspieszenia przejścia czystych energii, znaczenia bezpiecznych i przystępnych dostaw energii – szczególnie dla najsłabszych osób w naszym społeczeństwa. ”

Rurociąg Nord Stream 2 już zakończył budowę i czeka na zatwierdzenie przez niemieckich regulatorów przed rozpoczęciem przepływu gazu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.