Connect with us

Zabawa

Netflix dominuje w ręce Emmy, ale szykuje się na poważnego konkurenta

Published

on

Netflix | Wejdź. Molly Sivaram | Unsplash

Netflix – Dzięki „Kornie” i „Gambitowi królowej” odzyskali tytuł lidera 73. rozdania nagród Emmy. Los Gatos zdobył łącznie 44 nagrody, ustanawiając rekord dla CBS w 1974 r., znacznie wyprzedzając HBO, który zajął drugie miejsce z 19 nagrodami. Ale nie tylko weterani obserwowali. „Ted Lasso” z Apple TV Plus, który zadebiutował zaledwie dwa lata temu, zdobył łącznie siedem nagród, w tym w ważnej kategorii aktora wiodącego, co jednoznacznie potwierdza dominację Doliny Krzemowej w sektorze telewizyjnej rozrywki.

Usługi streamingowe wysunęły się na pierwszy plan, a Netflix w tym tempie doszedł do głosu. Do niedawna HBO rywalizowało o całkowite nominacje, a zeszłoroczne nagrody w najwyższych kategoriach (Dramat i Komedia) usunęły Amazon i Hulu („Opowieść z podręcznika” dla Hulu i pani Maisel „oraz” Fleabag) „Dla Amazona” są na drugim miejscu do żadnego. Zdobył najwięcej nagród Emmy wszechczasów za jedną platformę, z wynikiem 44, w tym 11 za „he Crown” (ponad dwukrotnie od HBO Max).

Oczywiście większość Emmy Netflixa pochodzi z 34 nagród Creative Arts Awards w zeszłym tygodniu, ale po niedzielnych żniwach przyznano 10 nagród, w tym Olivia Colman, Gillian Anderson, Josh O’Connor („Korona”) i Ewan McGregor („Halston” ).

Nie była to jednak bitwa gigantów, ponieważ Apple TV Plus zdołał opanować reflektory. Mająca zaledwie dwa lata platformówka, o której w Polsce niewiele się mówi, zdobyła dziesięć nagród, w tym siedem w niezwykle ważnej kategorii „Seriale komediowe” dla „Teda Lasso”. Ta uspokajająca opowieść o trenerze futbolu amerykańskiego, który przyjechał do Wielkiej Brytanii, aby pracować z piłkarzami, okazała się hakerem Apple i mocnym dowodem na to, że mimo bardzo ograniczonej liczby oryginalnych produkcji ten gigant jest po prostu zbyt poważny, by go ignorować. Płynące wojny. „Ted Lasso” został wyróżniony w trzech kategoriach aktorskich (Brett Goldstein i Hannah Waddingham za role drugoplanowe) oraz Jason Sudeikis (Najlepszy aktor).

READ  Najsłynniejszy głos Hollywood. Beata Poźniak została nominowana do prestiżowej nagrody

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *