Connect with us

Nauka

Roger Federer nie spieszy się z powrotem do tenisa: Najgorsze minęło, zajmie to kilka miesięcy

Published

on

Świetny tenisista Roger Federer powiedział, że jest chętny do powrotu do zawodów, ale nie spieszy mu się po operacji kolana w sierpniu. Federer przeszedł dwie operacje kolana w 2020 roku i był sparaliżowany przez ponad rok.

Federer, który wystąpił publicznie na Laver Cup, powiedział, że jest w bardzo dobrej sytuacji i jest gotów zwolnić, aby zapewnić płynną regenerację.

Wrócił do gry w marcu, ale ponownie doznał kontuzji kolana podczas sezonu na boisku trawiastym i powiedział, że potrzebuje więcej operacji, aby wrócić do gry.

„Podjęcie tej decyzji było trudnym procesem, tylko dlatego, że w zeszłym roku przeszedłem kilka operacji kolana” – powiedział Federer byłemu numerowi jeden na świecie Jim Courier w wywiadzie dla Copa Laver.

“Byłem naprawdę niezadowolony z tego, jak wszystko potoczyło się na Wimbledonie. Nie było nawet blisko miejsca, w którym chciałem grać na najwyższym poziomie. Ale starałem się jak najlepiej i ostatecznie, w pewnym momencie, za dużo jest zbyt dużo. krok po kroku. ”

Federer rozpoczął zakład na 21. Grand Slam na Wimbledonie i dotarł do ćwierćfinału, zaskakując się w All England Club. Jednak w ostatnich 8 rundach został wyrzucony z boiska przez polskiego Huberta Hurkacza, który w ostatnim secie zepsuł wielkiego człowieka.

Warto zauważyć, że Federer, Rafael Nadal i Novak Djokovic mają remis po 20 Wielkich Szlemów. Djokovic wyglądał na gotowego do trafienia 21 na US Open, ale przegapił kalendarz po przegranym finale w Nowym Jorku z Daniilem Miedwiediewem w prostych setach.

Zajmie to jeszcze kilka miesięcy: Federer

Szwajcar, który jest współtwórcą Laver Cup, postanowił pojechać do Bostonu na czwartą edycję imprezy wystawienniczej z Team Europe i Team World.

Federer był widziany poruszający się o kulach i otrzymał gromki aplauz od widzów na arenie TD Garden podczas trzydniowego wydarzenia, które zakończyło się w niedzielę.

READ  Astronomowie odkrywają planetę „bliźniaczą” tajemniczej, od dawna przewidywanej Planety Dziewiątej

„Najpierw muszę poprawnie chodzić, biegać poprawnie, potem wykonywać kroki boczne i całą pracę zręcznościową, a na koniec muszę wrócić na kort tenisowy” – powiedział.

“Ale zajmie to jeszcze kilka miesięcy, a potem zobaczymy, jak sprawy mają się w pewnym momencie w przyszłym roku. Muszę się uspokoić. Nie chcę teraz spieszyć się z niczym.

“To też dotyczy mojego życia. Chcę się upewnić, że mogę zrobić to, co chcę później. Nie ma pośpiechu z niczym, więc jestem naprawdę w naprawdę dobrym miejscu. Myślę, że najgorsze minęło. Jestem naprawdę szczęśliwy ”dodał Federer.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *