Connect with us

technologia

Rodzina z Tennessee odwiedzająca Disney World zauważyła niezidentyfikowany Apple AirTag używany do śledzenia ich nastoletniej córki

Published

on

Rodzina z Tennessee odwiedzająca Disney World zauważyła niezidentyfikowany Apple AirTag używany do śledzenia ich nastoletniej córki

Rodzina z Tennessee, która odwiedziła Walt Disney World, wybiegła z parku rozrywki na Florydzie z powodu strachu przed prześladowaniem po tym, jak Apple zapytało ją o urządzenie nadzorujące AirTag, które śledziło ich nastoletnią córkę nawet przez cztery godziny.

Jennifer Gaston i jej 17-letnia córka Maddison byli wściekli po tym, jak nastolatka otrzymała powiadomienie, że właściciel urządzenia śledzącego ich śledzi, gdy wracali do swojego samochodu kolejką jednoszynową Magic Kingdom na początku tego tygodnia.

Powiadomienie pokazało, że Maddison była śledzona na parkingu w ciągu czterech godzin – od 19:09 do 23:33 – z lokalizacją, w której odwiedziła rozległy park rozrywki.

„Baliśmy się, byliśmy zdezorientowani, zranieni i przestraszeni” – powiedział Gaston Lis 35 Orlando. „Dosłownie obserwowała, jak podąża za nami z tramwaju do naszego pojazdu” – dodała, odnosząc się do swojej córki.

„Pokazał pierwszy cel, który został dostrzeżony na niej, a następnie w zasadzie rysuje linię i tworzy połączenia z punktami, w których była” – dodała.

Nastolatka i jej matka przeszukały swój samochód, ale nie mogły znaleźć urządzenia. Zamknęli drzwi samochodu i odjechali, zanim zadzwonili na policję, podczas gdy Maddison nadal monitorowała lokalizację urządzenia na swoim iPhonie.

„Kiedy go odświeżyła, okazało się, że AirTag wciąż jest na naszym parkingu, więc trochę wypadł, gdy gorączkowo wytrząsaliśmy ubrania i wyrzucaliśmy wszystko z naszych toreb” – powiedział Gaston.

Urządzenia bezprzewodowe za 30 dolarów zostały zaprojektowane do śledzenia przedmiotów, które ludzie często zgubią, takich jak klucze lub portfele, ale coraz częściej są wykorzystywane przez podejrzanych prześladowców do śledzenia ludzi, najczęściej kobiet.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapobiegać „nieautoryzowanemu śledzeniu” poprzez ostrzeganie pobliskiego iPhone’a, gdy AirTag zostanie odłączony od użytkownika. Na przykład, jeśli ktoś przyczepi AirTag do samochodu, ale nie powinien wsiadać do samochodu, kierowca pojazdu powinien zostać ostrzeżony, że AirTag jest w pobliżu lub porusza się razem z nim.

AirTag, który nie należy do rodziny, powiedział, że został po raz pierwszy zauważony z parą o 19:09, zanim otrzymał powiadomienie cztery godziny później, około 23:33.  Zdjęcie: Gaston's Steps in the Magic Kingdom w Walt Disney World

AirTag, który nie należy do rodziny, powiedział, że został po raz pierwszy zauważony z parą o 19:09, zanim otrzymał powiadomienie cztery godziny później, około 23:33. Zdjęcie: Gaston’s Steps in the Magic Kingdom w Walt Disney World

Rodzina dokonała mrożącego krew w żyłach odkrycia podczas jednodniowej wizyty w najbardziej ruchliwym parku rozrywki w Ameryce

Rodzina dokonała mrożącego krew w żyłach odkrycia podczas jednodniowej wizyty w najbardziej ruchliwym parku rozrywki w Ameryce

Jak opracowano Apple AirTags jako rozwiązanie do lokalizowania zgubionych kluczy, portfeli i zwierząt domowych

Apple AirTags, które marka wypuściła do sprzedaży w kwietniu, można przyczepiać do przedmiotów takich jak klucze, plecaki czy torebki.

Okrągłe urządzenia są wyposażone w łączność Bluetooth, aby sparować je z iPhonem lub iPadem lub urządzeniem innej firmy.

Lokalizacja AirTag jest wysyłana do iCloud, a następnie można ją wyświetlić na mapie, zgodnie ze stroną internetową Apple. Dzięki aplikacji Znajdź mój system udostępnia instrukcje krok po kroku dotyczące lokalizacji etykiety i brakującego produktu.

Mówi się, że urządzenie ostrzega pobliskiego iPhone’a, jeśli zostanie odłączone od użytkownika. Na przykład, jeśli ktoś przyczepi AirTag do samochodu, ale nie wejdzie do samochodu, kierowca pojazdu zostanie ostrzeżony, że AirTag jest w pobliżu.

Po chwili AirTag zacznie odtwarzać dźwięk, aby powiadomić osoby znajdujące się w pobliżu o swojej lokalizacji.

„Widziałem filmy, na których inni ludzie ostrzegali ludzi przed nimi i czym w zasadzie byli. W ten sposób wiedziałem, co to jest i nie zignorowałem powiadomienia – dodała Madison.

AirTag powinien zacząć odtwarzać dźwięk, aby powiadomić osoby znajdujące się w pobliżu o swojej lokalizacji. Wykazano jednak, że wysłanie alarmu i dźwięku może zająć godziny, a nawet dni, a nawet można je wyłączyć. Urządzenia są również bardzo małe i łatwe do ukrycia.

READ  Twórcy Diablo 4 wyrażają wściekłość wśród fanów na czacie Frank Campfire „Wiemy, że to złe, wiemy, że to nie jest zabawne”

Lokalizacja AirTag jest wysyłana do iCloud, gdzie można ją zobaczyć na mapie, zgodnie ze stroną internetową Apple. Dzięki aplikacji „Znajdź mój” system zapewnia właścicielowi instrukcje krok po kroku, jak znaleźć etykietę i brakujący produkt.

Maddison i jej mama zgodziły się, że ludzie powinni zgłaszać najmniejszą nietypową aktywność cyfrową, którą zauważą na swoich telefonach, i z czasem dowiedzieć się więcej o nowej technologii śledzenia.

– Jak najbardziej, przeprowadź swoje badania i dowiedz się, co to jest. Miej odpowiednie ustawienia w telefonie, aby mieć pewność, że telefon rozpozna, kiedy wyląduje na tobie Air Tag” – powiedział Garson.

Biuro szeryfa hrabstwa Orange na Florydzie powiedziało, że ponieważ rodzina fizycznie nie zlokalizowała AirTag, incydent nie został zidentyfikowany jako przestępstwo. Jednak śledczy złożyli raport o incydencie i zostali poinformowani o incydencie.

Firma Apple wydała przyjazną dla systemu Android aplikację o nazwie Tracker Detect, która może ostrzegać użytkowników Androida, gdy AirTag się z nimi porusza.

Ze względu na rosnące obawy dotyczące niewłaściwego użytkowania urządzenia niektóre grupy ds. prywatności wezwały do ​​usunięcia gadżetów z półek sklepowych.

„Niektórzy ludzie, którzy mają niechęć do innych, mogą go używać do śledzenia ludzi, śledzenia ludzi, oznaczania pojazdów, luksusowych pojazdów, które mogą chcieć wrócić i ukraść” – powiedział David Benson, doradca ds. bezpieczeństwa w okolicy. „Nawet jeśli nie ma rozmiarów epidemii, dzieje się wystarczająco tam, gdzie jest to niepokojące”.

Benson dodał, że jeśli osoba jest śledzona po znalezieniu AirTag, najlepiej udać się do miejsca publicznego i powiadomić lokalne władze, zamiast wracać do domu lub hotelu.

Ludzie wzywają Apple do zatrzymania ich urządzeń śledzących AirTag, ponieważ kobiety coraz częściej zgłaszają, że urządzenia namierzyły je w ich domach

Ludzie wzywają Apple do zatrzymania ich urządzeń śledzących AirTag, ponieważ kobiety coraz częściej zgłaszają, że urządzenia namierzyły je w ich domach

W styczniu młoda matka z Teksasu powiedziała, że ​​podczas podróży z Teksasu do Maine znalazła AirTag w swojej torebce.

READ  Hurra! Universal Studios Hollywood otrzymuje własny Super Nintendo World

„Myślę, że na pewno by mnie skrzywdzili. Nie sądzę, że robisz to bez powodu” – powiedziała wtedy Inside Edition. „Minęło prawie 14 godzin, zanim dowiedziałam się, że to się dzieje” – powiedziała.

Setki innych kobiet opublikowało filmy na TikTok, aby podzielić się swoimi historiami o znalezieniu tajemniczych AirTagów dołączonych do ich rzeczy śledzących ich lokalizację od czasu wydania urządzenia śledzącego Apple w kwietniu.

Każdy AirTag ma fizycznie napisany numer seryjny i jest podłączony przez Bluetooth. Jeśli organy ścigania wyda nakaz sądowy, Apple może ujawnić tożsamość iPhone’a, na którym zarejestrowany jest AirTag.

Funkcjonariusze organów ścigania doradzają kobietom udanie się na posterunek policji natychmiast po otrzymaniu niewłaściwego powiadomienia AirTag lub znalezieniu urządzenia. Zalecają unikanie powrotu do domu, jeśli to możliwe, ale większość kobiet wydaje się, że po powrocie do domu dowiaduje się o urządzeniach śledzących.

Większość kobiet znalazła AirTags ukryte w lub na swoich samochodach, ale czasami można je znaleźć nawet w przedmiotach osobistych, takich jak torby marynarskie i płaszcze.  Małe lokalizatory kosztują 30 USD i można je łatwo ukryć w bardzo niepozornych miejscach

Większość kobiet znalazła AirTags ukryte w lub na swoich samochodach, ale czasami można je znaleźć nawet w przedmiotach osobistych, takich jak torby marynarskie i płaszcze. Małe lokalizatory kosztują 30 USD i można je łatwo ukryć w bardzo niepozornych miejscach

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *