Connect with us

Sport

Rob Page: Trener Walii chce pozostać trenerem pomimo rozdzierającej serce porażki w barażach z Polską w rzutach karnych Euro 2024 | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Rob Page: Trener Walii chce pozostać trenerem pomimo rozdzierającej serce porażki w barażach z Polską w rzutach karnych Euro 2024 |  Wiadomości piłkarskie

Walia boleśnie straciła miejsce na Euro 2024, przegrywając w rzutach karnych z Polską 5:4; Rob Page chce zabrać drużynę na Mistrzostwa Świata w 2026 roku, a FAW oświadczyło teraz, że oczekuje od niego podpisania kontraktu, który wygasa po turnieju

Z Sam Blitz, @SamBIitz


17:47, Wielka Brytania, środa 27 marca 2024 r

Trener Walii Rob Page twierdzi, że „zdecydowanie” chce pozostać trenerem reprezentacji narodowej, mimo że boleśnie przegapił kwalifikacje do Euro 2024 – i wspiera go Walijski Związek Piłki Nożnej.

Walia pokonała stałych bywalców najważniejszych turniejów, Polską, aż do rzutów karnych, a drużyna Roberta Lewandowskiego nie oddała celnego strzału ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce, a Daniel James nie trafił w decydujący rzut karny w wyniku nagłej śmierci, co wysłało drużynę Page’a do pokonania wymuszonej porażki .

Page ma kontrakt ważny do końca mistrzostw świata w 2026 roku, a jego szef w Walijskim Związku Piłki Nożnej oczekuje, że wywiąże się z tej umowy.

„FAW może potwierdzić, że Rob Page jest ich menadżerem na nadchodzącą kampanię zgodnie z jego kontraktem” – powiedział prezes FAW Steve Williams Walia BBC.

„Rob jest menadżerem. Jego kontrakt obowiązuje do końca Pucharu Świata i nadal będziemy tak pracować.

Geraint Hughes ze Sky Sports analizuje porażkę z Polską, gdy Walii nie udało się zakwalifikować do Euro 2024.

Po tym, jak trzeci rok z rzędu nie wziął udziału w Mistrzostwach Europy, Page oświadczył, że chce nadal kierować zespołem w tym „okresie przejściowym”.


Zdjęcie:
Page nie mógł ukryć rozczarowania karierą na pełen etat

Zapytany, czy chce pozostać trenerem Walii do mundialu, Page odpowiedział: „Oczywiście. Ponieważ zespół znajduje się w fazie przejściowej, a my jesteśmy w fazie przejściowej, jesteśmy o krok od kwalifikacji”.

READ  Liga Europy. Czesław Michniewicz na spotkaniu Legii Warszawa z Dritą Gnjilane

„W czerwcu mamy mecze, jesienią Ligę Narodów, a potem kwalifikacje do Pucharu Świata. Na tym jestem całkowicie skupiony: na budowaniu tego, co już zaczęliśmy, i na transformacji, w której się obecnie znajdujemy.

Wiem tylko, że mam świetną grupę zawodników i świetny skład. Zatrudniamy odpowiedni skład. Są też młodsi gracze, których mogę zaliczyć do tego grona. To jest mój następny cel.”

„Tym razem jeszcze tego nie zrobiliśmy. W czerwcu mamy mecze, więc możemy to wykorzystać, aby pozyskać kilku młodszych zawodników i wykorzystać to, co mamy tutaj.

„Ponieważ powiedzieli to w szatni i na boisku: mamy dobrą grupę i dobrze się rozwijamy. I miło tu być.”


Zdjęcie:
Reakcja Dana Jamesa po obronie rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego

Page przyznał, że eliminacja w ten sposób „boli” i była „okropnym, strasznym przeżyciem”, ponieważ drużyna przegrała w pierwszej serii rzutów karnych – jest pewny przyszłości walijskiego futbolu.

„Jeśli prawidłowo wdrożymy nasze wartości, z piłką i bez niej, będziemy siłą, z którą trzeba się liczyć” – powiedział.

„Ona [Poland] Jesteśmy dobrym zespołem i sprawiliśmy, że wyglądali przeciętnie. Nie oddali ani jednego celnego strzału.

„Więc zasłużyliśmy na prawo, aby tu być. Będziemy rozczarowani i będziemy na tym budować”.

Earnshaw: Nie sądzę, że Page powinien znajdować się pod presją

Przygnębiony Robert Earnshaw wspomina intensywny mecz po tym, jak Walia przegrała z Polską w rzutach karnych i przegapiła kwalifikacje do Euro 2024.

Były napastnik Walii Rob Earnshaw powtórzył ocenę Page’a, że ​​Walia robi postępy i powiedział, że ma zaufanie do Page’a jako trenera, ponieważ „pokazał, że potrafi ulepszyć zawodników i zespół”.

Zapytany, co porażka z Polską będzie oznaczać dla przyszłości Page i reprezentacji Walii, powiedział Sky Sports News: „Jest jeszcze za wcześnie”.

READ  Studenci pielęgniarstwa BYU pomagają ukraińskim uchodźcom | Wiadomości, sport, praca

„Oczywiście zostanie przeprowadzona analiza i przegląd przebiegu kampanii oraz drugiej połowy kampanii w porównaniu z pierwszą”.

„Rob Page był pod dużą presją w pierwszej połowie sezonu, ponieważ nie było mowy, żeby Walia w ogóle dostała się do baraży, nie mówiąc już o tym, że znajdzie się na tej pozycji”.

– Byli znakomici przez siedem czy osiem meczów. To rozdzierające serce, ale powiem ci co: to dobra pozycja dla Walii. To dobry zespół. Kapitan Aaron Ramsey nawet tego nie zrobił. [need to] Pospiesz się.


Zdjęcie:
Page opuścił kapitana Aarona Ramseya (z prawej) jako niewykorzystany zmiennik

„Uważam, że nie należy na niego wywierać presji [Page]. Pokazał, że potrafi ulepszyć zawodników i drużynę. Grali dobrze, wygrywali mecze i dostali się do play-offów. Do czwartego z pięciu turniejów brakowało im dosłownie jednego rzutu karnego.

„Myślę, że Rob Page będzie zdruzgotany. Ale poradzili sobie bardzo, bardzo dobrze. Mają dobry zespół, są zwycięzcami.

„Są bardzo solidni w defensywie. To wspaniale, że w Jordanie Jamesie i Ethanie Ampadu mamy 19-latka, który teraz wykorzystuje swój potencjał. Wymieniliśmy środkowego pomocnika, co jest dobre. Mamy cele na przyszłość.”

„Ale to po prostu rozdzierające serce, rozdzierające serce, że są to kary”.

Co dalej z Walią?

Walii, która straciła miejsce na Euro 2024, pozostał tylko jeden mecz do września, a mianowicie wyjazd na Słowację 9 czerwca.

Następnie 6 września zmierzą się z Turcją i 9 września z Czarnogórą, kiedy rozpocznie się Liga Narodów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *