Connect with us

Świat

Rishi Sunak planuje ograniczenia dla zagranicznych studentów w celu kontrolowania migracji: raport

Published

on

Rishi Sunak planuje ograniczenia dla zagranicznych studentów w celu kontrolowania migracji: raport

Rząd Sunaka obiecał ograniczyć migrację netto w Wielkiej Brytanii. (Plik)

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak rozważy „wszystkie opcje”, w tym zmniejszenie liczby zagranicznych studentów, aby powstrzymać rosnącą migrację netto w Wielkiej Brytanii, zgodnie z Raport BBC.

Pan Sunak rozważy nałożenie ograniczeń na zagranicznych studentów zdobywających tak zwane „niższe” stopnie i podążających za osobami pozostającymi na utrzymaniu, powiedział raport, powołując się na rzecznika Downing Street. Prelegent nie określił jednak, czym jest stopień „niskiej jakości”.

Obawy rządu Wielkiej Brytanii dotyczące rosnącej migracji zostały złagodzone przez najnowsze dane z Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) z tego tygodnia, które wykazały ogromny wzrost liczby migrantów. Migracja netto do Wielkiej Brytanii wzrosła z 173 000 w 2021 r. do 504 000 w tym roku – z 331 000.

Ogromny udział w tym wzroście mieli studenci zagraniczni, zwłaszcza Hindusi, którzy po raz pierwszy przejęli od Chińczyków większość wiz studenckich.

„Rozważamy wszystkie opcje, aby zapewnić działanie systemu imigracyjnego. Premier jest zdeterminowany, aby obniżyć sumy” – powiedział w piątek rzecznik Sunaka.

Ale kontrolowanie liczby migrantów poprzez ograniczanie liczby zagranicznych studentów to trudne zadanie. Brytyjskie uniwersytety polegają na wyższych opłatach od studentów zagranicznych, aby zrekompensować utracone pieniądze, pobierając od brytyjskich studentów niższą opłatę, a niektóre uniwersytety ryzykują nawet bankructwem, jeśli zostaną nałożone ograniczenia na tak zwane niższe stopnie naukowe, czytamy w raporcie.

A Organizacja studencka prowadzona przez społeczność indyjską wezwał w piątek rząd do usunięcia zagranicznych studentów z krajowych statystyk imigracyjnych. „Studenci przebywający w Wielkiej Brytanii tymczasowo nie powinni być liczeni jako migranci. Zagraniczni studenci, z których największą grupą są Hindusi, przynoszą brytyjskiej gospodarce 30 miliardów funtów dochodu netto” – powiedział Sanam Arora, przewodniczący National Indian Students and Alumni Union (NISAU) UK.

Rząd Sunaka obiecał zmniejszyć migrację netto w Wielkiej Brytanii z ministrem spraw wewnętrznych pochodzenia indyjskiego Suella Bravermann narzekał, że indyjscy studenci zbyt długo przebywają w kraju. „Mam obawy związane z polityką migracyjną otwartych granic z Indiami, ponieważ nie sądzę, aby ludzie głosowali za nią w sprawie Brexitu. Spójrz na migrację w tym kraju – największą grupą osób przebywających zbyt długo są migranci z Indii” – powiedziała.

Polecane wideo dnia

Jak śledzić Mistrzostwa Świata FIFA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *