Najważniejsze wiadomości

Reprezentacja Polski poniosła historyczną porażkę

Po upokarzającym występie Polska przegrała na wyjeździe z Mołdawią 2:3. Polska drużyna jeszcze nigdy nie przegrała z drużyną tak nisko w rankingu FIFA.

Robert Lewandowski zdobywa 1500. gola dla reprezentacji Polski

Kapitan reprezentacji narodowej Robert Lewandowski strzelił szczególnie wymownego gola, który jest 1500. golem w historii…

Zobacz więcej

Polska przegrała wyjazdowy mecz z Mołdawią 2:3, choć w 48. minucie prowadziła 2:0 po bramkach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

W ten sposób drużyna Fernando Santosa przewyższyła „wyniki” drużyny Leo Beenhakkera z eliminacji do EURO 2008, kiedy to drużyna holenderskiego trenera przegrała 0:1 w Erewaniu z Armenią, a następnie zajęła 128. miejsce w rankingu FIFA – okupacja. Mołdawianie zajmują obecnie 171. miejsce na świecie.

Przez długi czas wydawało się, że polscy zawodnicy wybierają się na spacer. Do przerwy prowadzili 2:0 i nic nie zapowiadało katastrofy.

Wszystko się zawaliło w drugiej połowie, a impuls do ataku Mołdawii wyszedł od… Piotra Zielińskiego. W 48. minucie stracił piłkę w koszmarny sposób, a Ion Nicolaescu zamienił sytuację na bramkę. „Myślę, że zaczęło się ode mnie. To ja wstrząsnąłem drużyną Mołdawii. Sam się tym zajmę. Takich porażek nie da się znieść, gdy prawie cała drużyna jest na przeciwnej połowie. Strasznie to znosiłam, a potem próbowałam to ratować, ale wszystko poszło nie tak. Czekali na moment, w którym je przedstawię – wyjaśnił pomocnik SSC Napoli.

Gospodarze nie byli w stanie pokonać Wysp Owczych w marcu. W eliminacjach do mundialu w Katarze przegrali dziewięć z dziesięciu meczów. Ostatnie zwycięstwo w eliminacjach odnieśli w 2019 roku, kiedy pokonali Andorę 1:0. Niżej plasują się tylko cztery drużyny z Europy (Malta, Liechtenstein, Andora i San Marino).).

Zwycięstwo nad Polską było znaczące dla zespołu Siergieja Kleszczenki. Zdaniem lokalnych kibiców był to największy triumf w historii lokalnego futbolu. Dla biało-czerwonych jednak 20 czerwca zostanie zapamiętany jako jedna z największych kompromitacji.

READ  Członkostwo Ukrainy w NATO jest dla Polski „kluczowe” – Duda

Skala klęski mogła być znacznie większa. Ion Nicolaescu wyrównał uderzeniem głową w 62. minucie, ale sędzia Filip Glova nie liczył. Zamiast tego odgwizdał faul Nicolaescu na Damian Szymański. Z powtórek wynika, że ​​Mołdawianin użył rąk do strzału na bramkę w walce o pozycję, ale odepchnął Polaka tak delikatnie i marginalnie, że wielu innych sędziów zaakceptowałoby gola.

Z drugą porażką w obecnych kwalifikacjach EM 2024 Po trzech rozegranych meczach biało-czerwoni mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty. W grupie E zajmują czwarte miejsce za Czechami, Albanią i Mołdawią.