Connect with us

Świat

Reporter BBC zwolniony po tweecie „Hitler miał rację” oskarżył Izrael o „proces w mediach społecznościowych”

Published

on

Była reporterka British Broadcasting Corporation (BBC), która została zwolniona po tweetach ze słowami „Hitler miał rację” i „Syjoniści nie mają dość naszej krwi”, teraz obwinia ją o „procesy w mediach społecznościowych”.

Tala Halawa, dziennikarka mieszkająca wcześniej w Ramallah na Zachodnim Brzegu, powiedziała we wtorek, że potępiła „zbombardowanie Gazy przez Izrael w 2014 roku” i została niesłusznie skazana na podstawie „nieprzyzwoitego i ignoranckiego tweeta zamieszczonego siedem lat temu”.

„Jestem jednak zasmucony, że BBC niestety wybrało proces z mediami społecznościowymi, zamiast szukać sposobów na przeprosiny, pojednanie i dialog”, powiedział Halawa, twierdząc, że sieć jest „wzmocniona”.[ied] Trollowe głosy i poddanie się presji ze strony zewnętrznych proizraelskich grup interesu i prawicowych mediów zdeterminowanych, by zakazać Palestyńczykom życia publicznego”.

W czasie jej tweetu z 2014 r. odnoszącego się do zdeprawowanego byłego kanclerza nazistów, Halawa pracowała dla palestyńskiej stacji radiowej 24FM. według czasów Izraela.

Halawa kontynuowała w swojej długiej odpowiedzi, opublikowanej na Twitterze po angielsku i arabsku, że BBC rzekomo poddała się „proizraelskiemu mafii”, kiedy ją wypuścili.

„Niedawno opublikowałem reportaż wideo dla firmy, w której celebryci są krytykowani, trollowani i anulowani za popieranie palestyńskiego samostanowienia. Ale nie jestem sam. Ta proizraelska cenzura ma zasięg przemysłowy i międzynarodowy – twierdzi Halawa. Ubolewała również nad jej zwolnieniem jako „znajomą” konsekwencją dla Palestynki i kolorowej kobiety.

„Jestem dumny, że w ciągu czterech lat mojej pracy w BBC zawsze byłem znany z mojej bezstronności i profesjonalnego dziennikarstwa, nawet w najtrudniejszych czasach. Będę nadal wierzył i walczył o uczciwe i odważne dziennikarstwo pomimo tych skromnych prób”. w zamachu na charakter” – podsumowała swoje zeznanie.

READ  Brexit to poważny problem dla sektora bankowego. Banki zamknęły rachunki dla klientów z UE

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Według brytyjskiego magazynu Publiczność, Halawa również wyjaśnił że izraelskie media „są kontrolowane przez [your] Rząd syjonistyczny” i opublikował grafikę przedstawiającą paloną młodą osobę na menorze.

„Syjoniści nie mają dość naszej krwi” – ​​dodała wtedy, odnosząc się do określenia zwolenników państwa żydowskiego w Ziemi Świętej.

Rzecznik BBC powiedział, że Kronika żydowska Londynu w zeszłym tygodniu, że po jego śledztwie „ta osoba już nie pracuje dla BBC”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *