Connect with us

Zabawa

Relacje na żywo z 3. dnia Mistrzostw Świata 2022: Nowy rekord Messiego i Argentyny w zasięgu wzroku

Published

on

Relacje na żywo z 3. dnia Mistrzostw Świata 2022: Nowy rekord Messiego i Argentyny w zasięgu wzroku

Irańscy gracze składają mocne oświadczenie poprzez swoje milczenie

Irańscy piłkarze modlą się przed meczem piłki nożnej grupy B mistrzostw świata pomiędzy Anglią a Iranem na międzynarodowym stadionie Khalifa w Doha, Katar, poniedziałek, 21 listopada 2022 r. (AP Photo/Pavel Golovkin)

KIEDY hymn Iranu grał na stadionie Khalifa przed meczem otwierającym mistrzostwa świata z Anglią, zawodnicy stali razem – w milczeniu. Niektórzy patrzyli w dół na trawnik, inni tępo wpatrywali się w niebo. Żaden z nich nie powiedział słowa „Sorude Melliye Jomhuriye Eslamiye Iran”. To milczenie było najbardziej wyrazistą wypowiedzią całego zespołu, solidaryzującą się z protestami kobiet w kraju przeciwko rządzącemu reżimowi.

Wielu irańskich zwolenników również powstrzymało się od śpiewania hymnu. Niektórzy wygwizdali i, odzwierciedlając podziały narodowe, inni wygwizdali tych, którzy wygwizdali. Inni trzymali transparenty w kolorach irańskiej flagi z napisem „Wolny Iran”; „Wolność dla kobiet”; „Kobiety. Życie. Wolność”. – i „To nie jest reprezentacja Iranu, to jest reprezentacja Islamskiej Republiki”. Nastrój był tak wspaniały, że irańska telewizja państwowa podobno wstrzymała transmisję na żywo, wznawiając ją tylko dla angielskiego programu „God Save The Queen”. (KONTYNUUJ CZYTANIE)

READ  Minister spraw zagranicznych Ukrainy: „Ta zima będzie piekielna”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *