Connect with us

Nauka

Meksykańska obecność będzie w Doha poza Mistrzostwami Świata: Mexican FM

Published

on

minister spraw zagranicznych Meksyku, JE Marcelo Ebrard (drugi od lewej); Dyrektor Generalny Katary, prof. lekarz Khalid bin Ibrahim Al Sulaiti (trzeci od lewej) i inni urzędnicy podczas imprezy.

Setki meksykańskich fanów zebrało się w Katara na ceremonii odsłonięcia meksykańskich rzeźb i rozpoczęcia „Caravana de Torcedores Mexicanos” na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze, które odbyły się wczoraj w obecności ministra spraw zagranicznych Meksyku, SE Marcelo Ebrarda.

Ebrard pochwalił stosunki między Meksykiem a Katarem, mówiąc, że rzeźby i mural w Katara będą oznaczać obecność Meksyku w Doha nawet po Mistrzostwach Świata FIFA 2022, gdy przemawiał do fanów przed muralem „Gra w ptaki” autorstwa meksykańskiej artystki Evy Bracamontes.

„Namalowany tutaj mural będzie miejscem spotkań i tożsamością Meksykanów podczas mundialu i poza nim. Będzie obecny nawet po mundialu” – powiedział Ebrard.

Generalny Koordynator Strategii Meksyk-Katar 2022 i Dyrektor Wykonawczy ds. Dyplomacji Publicznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku, Alfonso Zegbe; Ambasador Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, JE Jose Guillermo Ordorica Robles; Dyrektor Generalny Katary prof. lekarz Na wydarzeniu obecni byli także Khalid bin Ibrahim Al Sulaiti i inni oficjele.

Zegbe podziękował Katarowi za hojność dla Meksyku i jego mieszkańców za zgodę na utworzenie centrum w Katara dla meksykańskich fanów. „Odzwierciedla strategiczne relacje między Meksykiem a Katarem. Dziś tutaj tworzymy meksykańską przestrzeń publiczną – przestrzeń tożsamości i wdzięczności” – dodał.

Kibice z Meksyku, z których wielu przyjechało tutaj na mistrzostwa świata, przygotowywali się do stworzenia „meksykańskiej fali” podczas dzisiejszego meczu Meksyku w grupie C pomiędzy Meksykiem a Polską.

Większość z nich, w kolorowych kapeluszach charro, zielonych koszulkach El Tri iz meksykańskimi flagami, grała na bębnach, śpiewała i kibicowała drużynie piłkarskiej swojego kraju.

Tomas Ramirez, meksykański kibic, który jest tutaj po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata FIFA, powiedział: „Przyjechałem tutaj dwa dni temu i bardzo dobrze czułem się w tym kraju i jego mieszkańcach. Jestem bardzo podekscytowany meczem Meksyk – Polska.

READ  Ograniczenia świąteczne będą nieuniknione pomimo upadku Covid-19

Gina Manuel, która przyjechała na swoje pierwsze doświadczenie w Pucharze Świata z przyjaciółką, powiedziała: „Będziemy tu przez 15 dni. Postanowiliśmy przyjechać tutaj, aby poznać nowych ludzi, nowy kraj i kulturę, jednocześnie ciesząc się piłką nożną.

– Mecz Meksyk-Polska będzie trudny, ale liczymy na zwycięstwo – dodał.

Turniej oglądali również kibice mieszkający poza Meksykiem.

Lady Acuna Flores z Meksyku i Portorykanka Caez Edxavier, mieszkanki USA, pojechały na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze i wezmą udział w czterech meczach podczas pobytu do 28 listopada.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że tu jesteśmy. Spójrzcie na kibiców, chcemy być w Meksyku” – powiedział duet, dodając, że postanowili przyjechać do Doha, aby przeżyć mundial poza granicami swojego kraju. Wyrazili duże nadzieje związane z dzisiejszym meczem i powiedzieli: „Mam nadzieję, że Meksyk wygra 1:0 – chociaż to będzie ciężki mecz”.

Podczas gdy Macela Rico i Javier Rico, wieloletni meksykańscy mieszkańcy Doha, powiedzieli: „Jesteśmy tu od 12 lat i czekaliśmy na ten moment”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.