Relacja z meczu Polska – Węgry – 15.11.2021

Polska przegrała w poniedziałek zaskakującą porażkę 2:1 z Węgrami jako kapitan Robert Lewandowski był wypoczęty i przejdzie do play-offów Pucharu Świata jako drugi w grupie I.

Wyburzenie Anglii 10:0 w San Marino oznaczało, że Polska spadła na drugie miejsce, niezależnie od wyniku Węgier.

– Europa: czego każdy kraj potrzebuje, aby zakwalifikować się do mistrzostw świata
Eliminacje do Mistrzostw Świata UEFA na ESPN +: transmituj mecze na żywo i powtórki (tylko USA)

Polacy Paulo Sousy zapewnili sobie już miejsce w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu po tym, jak w piątek pokonali Andorę 4:1.

Węgry Andras Schäfer Pierwszego gola tego wieczoru strzelił głową ze standardowego meczu w 37. minucie.

Po przerwie intensywność zmieniła się, Polska przejęła większą kontrolę nad środkiem pola i zwiększyła presję. Do przodu Karol Świderski wyrównał w 61. minucie dobrze umieszczonym głową z rzutu rożnego.

W latach 80. na Węgrzech Daniel Gazdag udało się znaleźć lukę w polskiej obronie i trafić bramkarza celnym strzałem Wojciech Szczęsny aby przybliżyć odwiedzających.

Polska próbowała jeszcze raz wyrównać, ale Węgry zdołały powalczyć o zwycięstwo w meczu, w którym przyszło osiem żółtych kartek.

Anglia z łatwością zdobyła bilet na Mistrzostwa Świata po wygranej z San Marino i wygrała grupę z 26 punktami z 10 meczów, sześć punktów przed Polską.

READ  Polska ogłasza szczegóły przetargu nuklearnego o wartości 20 miliardów dolarów - POLITICO