Connect with us

Świat

Austria po raz kolejny wprowadza całkowity zakaz Covid, wprowadza obowiązek szczepień

Published

on

WIEDEŃ – Austria będzie pierwszym krajem w Europie Zachodniej, który będzie miał kompletny Covid-19 godzina policyjna radzić sobie tej jesieni nowa fala infekcji, oraz nakazać zaszczepienie całej swojej populacji od lutego jego rząd ogłosił w piątek.

Około dwie trzecie ludności Austrii jest w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, jednemu z najniższych wskaźników w Europie Zachodniej. Z częstością występowania 991 na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni, infekcje należą do najwyższych na kontynencie.

Austria wprowadziła w poniedziałek blokadę dla wszystkich niezaszczepionych osób, ale od tego czasu infekcje nadal ustanawiają nowe rekordy.

Dwa najbardziej dotknięte stany, Salzburg i Górna Austria, powiedziały w czwartek, że wprowadzą własne blokady, zwiększając presję na rząd, aby zrobił to samo na szczeblu krajowym.

„Nie byliśmy w stanie przekonać wystarczającej liczby osób do zaszczepienia się” – powiedział kanclerz Alexander Schallenberg na konferencji prasowej i powiedział, że blokada rozpocznie się w poniedziałek, a szczepienie będzie obowiązkowe 1 lutego.

„Boli, że takie środki jeszcze nie zostały podjęte”.

Ponieważ w całej Europie zbliżała się zima, rządy zostały zmuszone do rozważenia ponownego wprowadzenia niepopularnych blokad. Holandia ponownie wprowadziła częściową blokadę, z barami i restauracjami zamykanymi o godzinie 20:00.

Kwestia ta pogłębiła także przepaść między konserwatystami Schallenberga a ich koalicyjnym partnerem, lewicowymi Zielonymi. Schallenberg powiedział kilka dni temu, że nie chce nakładać żadnych dodatkowych ograniczeń na osoby nieszczepione, nawet gdy minister zdrowia Wolfgang Mückstein wezwał do nocnej godziny policyjnej.

READ  Papież Franciszek odmawia modlitwę ze szpitalnego okna podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia po operacji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.