Relacja z meczu Polska – Albania – 27 marca 2023

Bramka polskiego napastnika Karola Świderskiego przed przerwą zapewniła im zwycięstwo 1:0 nad Albanią i zapewniła im pierwsze punkty w grupie E eliminacji Euro 2024 w poniedziałek.

Polska, która przegrała 3:1 z Czechami w piątkowym meczu otwarcia, przypieczętowała zwycięstwo w 41. minucie, kiedy Świderski podkręcił niski strzał do siatki po zbiórce po tym, jak Jakub Kamiński trafił w słupek z rzutu wolnego.

Dobrze osłonięty przez albańską obronę Robert Lewandowski miał szansę na podwojenie prowadzenia w 63. minucie, kiedy uwolnił się i strzelił z bliskiej odległości, ale jego strzał minął linię bramkową.

Polski napastnik miał kolejną szansę w 84. minucie, ale jego strzał z dystansu przeleciał tuż nad poprzeczką.

Skrzydłowy Albanii, Myrto Uzuni, wywołał dreszcze u kibiców gospodarzy, kiedy prawie wyrównał na dwie minuty przed końcem, oddając strzał tuż obok lewego słupka.

„W naszych oczach są tylko kwalifikacje, więc dzisiejsze zwycięstwo było naszym zadaniem i na szczęście udało się, bo zrobiliśmy krok do przodu” – powiedział Świderski w TVP Sport.

„W pierwszej połowie graliśmy ładnie w piłkę nożną (i) w drugiej połowie też były miłe momenty. Szkoda, że ​​zrobiło się nerwowo pod koniec, ale na szczęście wygraliśmy.

W drugim meczu grupy E Czechy zremisowały z Mołdawią 0:0 i utrzymały się na czele tabeli z przewagą jednego punktu nad Polską.

READ  Polski raper pod ostrzałem za nazwanie COVID-19 „współczesnym holokaustem”