Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Białoruski sprinter otrzymuje polską wizę po odmowie powrotu do domu – POLITICO

Published

on

Polska otrzymała wizę humanitarną dla białoruskiego sportowca olimpijskiego, który po skrytykowaniu członków zespołu odmówił powrotu do domu z Tokio.

Krystsina Tsimanouskaya w poniedziałek weszła do polskiej ambasady w Tokio i w środę ma polecieć do Warszawy, napisał w serwisie Telegram Alexander Opeikin z Białoruskiego Funduszu Solidarności Sportowej, stowarzyszenia wspierającego sportowców uwięzionych lub oskarżonych za przekonania polityczne.

„Jest w porządku. Jest trochę rozczarowana, ponieważ chciała kontynuować igrzyska olimpijskie” – powiedział Opeikin New York Times.

Tsimanouskaya „otrzymała wizę humanitarną” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz napisał na Twitterze, dodając, że jego kraj „zrobi wszystko, co możliwe, aby pomóc jej kontynuować karierę sportową”.

Sprinterka miała wziąć udział w poniedziałkowych biegach na 200 metrów, ale została usunięta z zawodów po tym, jak skrytykowała swoich trenerów na Instagramie za niezapewnienie niezbędnych testów antydopingowych innym sportowcom i umieszczenie ich na dystansie 4×400 metrów – dodał sezon ” za” [her] powrót.”

Przewodniczącym Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego jest syn przywódcy Aleksandra Łukaszenki, który rozprawił się z dysydentami po zeszłorocznych wyborach prezydenckich, które, jak twierdził, wygrał, ale zostały powszechnie potępione jako oszukańcze.

Liderka białoruskiej opozycji Swietłana Tichanowskaja, która po wyborach uciekła na Litwę, powiedziała: na Twitterze Była „wdzięczna” Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu za „szybką odpowiedź”.

READ  Solidarność Polska naciska na PiS. Spór o najważniejsze ustawy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.