Connect with us

Gospodarka

Rekord zużycia energii elektrycznej został pobity w Polsce. Było to możliwe dzięki nauczaniu na odległość

Published

on

Według portalu branżowego WysokieNapiecie.pl Na podstawie danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych rekord padł o godzinie 13:13, kiedy zapotrzebowanie na energię elektryczną w całym kraju wyniosło 26 839 MW. Poprzedni rekord był w styczniu 2019 roku na poziomie 26504 MW.

Obejrzyj wideo
Maciejewska: Premier kręci nosem, słysząc pieniądze na zieloną transformację

Zapisz zużycie energii. Jeden z powodów uczenia się na odległość

Kilka czynników przyczyniło się do pobicia rekordu. Przede wszystkim ważna jest pora roku i dzień tygodnia. Zimą światła muszą być włączone, a zakłady przemysłowe i biura są otwarte w połowie tygodnia. Ponadto coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie elektryczne i instalację pomp ciepła.

Sasin ubezpieczał, ale ceny energii elektrycznej wzrosły w ciągu następnego roku. Regulator energii zatwierdził taryfy

Jednak dzisiejszy rekord nie zostałby pobity, gdyby nie decyzja o jego wprowadzeniu Nauka na odległośćgdzie konieczne jest użycie urządzeń elektronicznych. Według obliczeń ekspertów przed komputerami siedzi około 3 miliony studentów, a średni pobór mocy każdego komputera to 100 W, czyli łącznie 300 Zapotrzebowanie na energię elektryczną MW. Co ciekawe, odsetek nauczania na odległość może być jeszcze wyższy, ponieważ są to założenia konserwatywne. Według MĘŻCZYŹNI 3,8 mln uczniów szkół podstawowych i średnich uczy się obecnie zdalnie.

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 to najpopularniejsza gra wszechczasów na Steamie i Twitchu. Milion graczy

W kolejnych dniach zapotrzebowanie na energię elektryczną może być wysokie

Większość dostarczonej energii dostarczały bloki Na węgiel Węgiel kamienny, brunatny i gaz ziemny (23,6 GW). Import był drugim co do wielkości źródłem energii, a następnie farmy wiatrowe (0,9 GW), elektrownie wodne (0,5 GW) i Fotowoltaika (0,3 GW).

Z prognoz Polskich Sieci Elektroenergetycznych wynika, że ​​zapotrzebowanie na energię elektryczną w przyszłym tygodniu może być porównywalne z dzisiejszym rekordem.

READ  [Aktualizacja2] Podział na plusy. Klienci sieci nie mogą nawiązywać połączeń ani wysyłać wiadomości SMS
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *