Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rekord Polski w walce z LGBTQ + przyćmiewa zwycięstwo olimpijskie – POLITICO

Published

on

WARSZAWA – Prezydent RP Andrzej Duda zwykle chętnie gratuluje każdemu polskiemu sukcesowi sportowemu, ale jest niezwykle spokojny po tym, jak w środę wioślarze zdobyli pierwszy srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

To prowadzi do pytań w polskie media czy jego powściągliwość ma związek z jedną z czterech wioślarek, Katarzyną Zillmann, które wychodzą jako lesbijki.

Podczas emocjonalnego wywiad Do kontrolowanej przez państwo telewizji TVP Zillmann wysłała w środę podziękowania swojej przyjaciółce.

Duda wyzwala a kampania przeciwko „ideologii LGBT”, którą wezwał w zeszłorocznej kampanii wyborczej, aby zaapelować do tradycjonalistycznych wyborców.

Biuro prasowe prezydenta poinformowało w czwartek, że Duda może pogratulować wszystkim medalistom po olimpiadzie.

Kontrastuje to z jego zwykłym entuzjazmem do propagowania polskich osiągnięć sportowych. Kanał Twittera biura Dudy jest przypięty ćwierkać o “trzymaniu kciuków” dla polskich olimpijczyków 23 lipca fabuła o wsparciu Dudy dla polskich sportowców, również opublikowany w zeszłym tygodniu.

Chociaż członkowie rządzącej prawicowej koalicji kierowanej przez nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość werbalnie zaatakowali osoby LGBTQ+, premier Mateusz Morawiecki pogratulował polskim „wspaniałym” wioślarzom na Facebooku Poczta dzień po ich zwycięstwie.

Według tegorocznej „Tęczowej Europy” Polska jest jednym z najmniej tolerancyjnych dla gejów krajów w UE Precedens z ILGA-Europe, organizacji pozarządowej zajmującej się prawami osób LGBT z siedzibą w Brukseli.

Warszawa ma zaplątany z UE przez szereg Postanowienia przez samorządy ogłaszające się „strefami wolnymi od ideologii LGBT”, co zagroziło niektórym formom finansowania UE. Komisja Europejska zapoczątkowany Wcześniej w tym miesiącu została wszczęta sprawa sądowa przeciwko Polsce za „brak współpracy” z prośbą o bardziej szczegółowe informacje na temat decyzji.

Parlament Europejski na początku tego roku wyjaśnione cała UE powinna być „strefą wolności LGBTIQ”.

READ  Młodzieniec ZFW Sosnov zdobywa złoto w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *