Connect with us

Nauka

Raymond: Nowy STARCOM „Kształtuje następne stulecie” operacji kosmicznych

Published

on

Siły Kosmiczne aktywowały ostatnie z trzech planowanych dowództw polowych podczas ceremonii 23 sierpnia w Peterson Space Force Base w Kolorado, podczas której Bryg. Gen. Shawn N. Bratton również objął dowodzenie.

Szef operacji kosmicznych sił kosmicznych, gen. John W. „Jay” Raymond, odniósł się do aktywacji Space Training and Readiness Command (STARCOM) jako „ważnego kamienia milowego w tworzeniu niezależnych sił kosmicznych i realizacji jednym z głównych powodów, dla których nasz naród ustanowił usługę satelitarną: zjednoczenie wysiłków w zakresie bezpieczeństwa kosmicznego i rozwój podstawowej kadry specjalistów od walki w kosmosie.

Polecenia polowe są odpowiednikiem głównych poleceń Sił Powietrznych USSF. Po utworzeniu Sił Kosmicznych w grudniu 2019 r. pojawiły się nowe odpowiedniki dowództwa polowego, w tym Dowództwo Operacji Kosmicznych z siedzibą w Peterson w październiku 2020 r.; oraz Dowództwo Systemów Kosmicznych z bazy lotniczej w Los Angeles, która wzrosła na początku tego miesiąca. Siedziba główna STARCOM w Petersonie jest nadal prowizoryczna, podczas gdy proces bazy strategicznej jest w toku, aby znaleźć stałą siedzibę dla dowództwa.

Raymond nawiązał do swojej poprzedniej służby na podstawie swojego przemówienia.

„Nie pamiętam niezliczonych ceremonii, które odbyłem w Hangarze 140, i nie przychodzi mi do głowy nic ważniejszego niż to, co zamierzamy zrobić” – powiedział Raymond. “STARCOM ma wyłączny cel i odpowiedzialność za rozwój naszego najcenniejszego zasobu – naszych ludzi – poprzez tworzenie i ciągłe rozwijanie narzędzi, doktryny, programów szkoleniowych i testowych dla naszych Strażników rozpoczynających ich pierwszy dzień służby.”

W uroczystości wzięły udział rodziny najwyższych dowódców dowództwa, członkowie pięciu numerowanych delt STARCOM – organizacyjnego odpowiednika skrzydeł USAF w Siłach Kosmicznych – a także międzynarodowi partnerzy wojskowi z Brazylii, Finlandii, Francji, Niemiec, Nigerii i Polski. Orkiestra dęta Stellar z Akademii Mocy.

Podczas ceremonii Bratton powiedział, że obejmuje dowództwo pod „prawdopodobnie najfajniejszą nazwą ze wszystkich komandosów polowych”, zauważając później na konferencji prasowej, że dowództwo liczy obecnie około 800 osób, w tym około 50 w kwaterze głównej, czego oczekuje. rośnie do około 250. Oczekuje, że polecenie wzrośnie do „tylko 1500 w ciągu najbliższych pięciu lat”. Około 12 000 wojskowych i cywilów tworzy obecnie Siły Kosmiczne.

READ  Astronomowie śledzą tajemnicze kosmiczne fale radiowe do źródła w naszej galaktyce

Bratton powiedział, że niektóre szkolenia w ramach STARCOM, takie jak Basic Military Training, „będą wyglądać znajomo”, ale przewiduje lepsze szkolenie niż wtedy, gdy awansował w hierarchii.

„Mój trening był w zasadzie symulatorami” – powiedział Bratton, który rozpoczął swoją karierę jako żołnierz Gwardii Narodowej w Arizonie. Ostatecznie został przydzielony do służby w operacji Iraqi Freedom, w tym jako dyrektor sił kosmicznych w Dowództwie Północnym Stanów Zjednoczonych.

„Myślę, że gdybyśmy mogli dorosnąć do szkolenia na orbicie, gdzie latamy satelitami w środowisku szkoleniowym, gdzie możemy testować i trenować rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy, myślę, że byłby to dla nas duży krok” – powiedział Bratton.

Prowizoryczna delta, która tymczasowo działała zamiast dowództwa, Star Delta, została dezaktywowana podczas ceremonii.

Raymond podczas swojego przemówienia przekazał wiadomość bezpośrednio członkom nowego dowództwa:

„Ustanawiasz niezwykle ważny precedens”, powiedział Raymond. „Opracowujecie doktrynę, która ukształtuje następne stulecie kosmosu jako operacyjną, niezależną domenę. Jesteś tam, gdzie guma spotyka się z drogą, gdy tworzysz spójną, zunifikowaną kadrę specjalistów od wojny kosmicznej.

„Kiedy trenujemy w sposób, w jaki walczymy, trening zaczyna się od ciebie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *