Connect with us

Świat

Ratownicy próbują dotrzeć do 40 pracowników uwięzionych w zawalonym tunelu drogowym w północnych Indiach

Published

on

Ratownicy próbują dotrzeć do 40 pracowników uwięzionych w zawalonym tunelu drogowym w północnych Indiach

Ratownicy przekopują ziemię i fragmenty zawalonego tunelu drogowego, aby dotrzeć do 40 pracowników uwięzionych w wyniku osuwiska w północnych Indiach

LUCKNOW, Indie (AP) – W poniedziałek ratownicy przekopali ziemię i części zawalonego tunelu drogowego, aby dotrzeć do 40 pracowników uwięzionych w osuwisku podczas budowy w północnych Indiach.

Policjant Prashant Kumar powiedział, że wszyscy pracownicy budowy byli bezpieczni i dodał, że zapewniono im tlen i wodę. Dodał, że ratownicy nawiązali kontakt z uwięzionymi.

Do zawalenia doszło w niedzielę w Uttarakhand, górzystym stanie pełnym hinduskich świątyń, który przyciąga dużą liczbę pielgrzymów i turystów.

W ostatnich latach w Uttarakhand trwały masowe prace budowlane przy budynkach i drogach. Uwięzieni robotnicy budowali część Chardham All-Weather Road, sztandarowego projektu rządu federalnego łączącego różne hinduskie miejsca pielgrzymkowe.

Liczbę uwięzionych pracowników potwierdził w poniedziałek Rajesh Pawar, kierownik projektu w firmie Navyug Construction Company, która nadzoruje budowę tunelu.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się w niedzielę, kiedy władze wpompowały tlen rurą do zawalonej części tunelu, aby pomóc pracownikom oddychać.

„Zespół wszedł do tunelu o 15 metrów, a przed nim jeszcze 35 metrów” – powiedział Kumar, dodając, że ponad 150 ratowników przez całą noc korzystało z wiertnic i koparek, aby usunąć gruz.

Zawalona część 4,5-kilometrowego tunelu znajduje się około 200 metrów od wejścia – poinformowali urzędnicy agencji prasowej Press Trust of India.

W styczniu władze stanu Uttarakhand przeniosły setki ludzi do schronów po zawaleniu się świątyni i pojawieniu się pęknięć w ponad 600 domach w wyniku zanurzenia gruntu w regionie Joshimath i wokół niego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *