Connect with us

Świat

Ratownicy, którzy sprowadzą wieloryby utknięte we francuskiej rzece do słonej wody

Published

on

PARIS (AP) – Francuscy ekolodzy przygotowali się do przeniesienia wieloryba bieługi we wtorek który w zeszłym tygodniu zabłądził do Sekwany w basenie ze słoną wodą w Normandii w nadziei na uratowanie życia niebezpiecznie chudego ssaka morskiego.

Według Lamyi Essemlali, prezesa grupy konserwatorskiej, zespół medyczny planuje przetransportować 4-metrowego wieloryba do nadmorskiego miejsca w północno-wschodnim francuskim mieście portowym Ouistreham na „okres opieki”.

Eksperci zakładają, że wieloryb jest chory i w wyścigu z czasem o przetrwanie, powiedziała.

Według Isabelle Dorliat Pouzet, zastępcy prefekta miasta Evreux, wieloryb pozostawał w swoim prowizorycznym domu ze słoną wodą przez „dwa do trzech dni” w celu monitorowania i leczenia, zanim został odholowany do morza.

„Wtedy przyroda obierze swój kurs”, powiedział Pouzet. „Musimy być optymistami… praca została starannie przygotowana”.

Zespół około 80 osób, w tym weterynarze i ekolodzy, zebrał się we wtorek w pobliżu śluzy Sekwany w regionie Eure, aby zaplanować exodus nowej lokalnej gwiazdy.

Grupy konserwatorskie powiedziały, że załadowanie bieługi do ciężarówki chłodni na 100-kilometrową podróż do Ouistreham wymagałoby 24 osób, nazywając przewóz słonej wody „ogromną operacją”.

Ponieważ region doświadcza ekstremalnych upałów, zespół planuje poczekać do zmroku, zanim przeniesie eteryczne białe stworzenie. Waży około 800 kilogramów (1764 funtów).

Ratownicy mają nadzieję oszczędzić wielorybowi losu orki, która zabłąkała się do Sekwany i zmarła w maju.

Władze powiedziały, że chociaż przeprowadzka niesie ze sobą ryzyko śmiertelności ze względu na stres zwierzęcia, wieloryb nie może dłużej przetrwać w słodkowodnym siedlisku Sekwany.

Nadal mają nadzieję, że przeżyje po reakcji na koktajl antybiotyków i witamin podawanych w ciągu ostatnich kilku dni i ocieraniu się o mury zamku, aby usunąć plamy, które pojawiły się na jego plecach .

Essemlali z Sea Shepherd powiedział, że medyczne monitorowanie basenu ze słoną wodą pomoże ustalić, czy wieloryb „cierpi na coś, w czym możemy mu pomóc, czy na nieuleczalną chorobę”.

READ  Palestyńczycy wyśmiewają „ultimatum” Abby wobec Izraela

Zdjęcia z drona zarejestrowane przez francuską straż pożarną w zeszłym tygodniu pokazały, jak wieloryb wdziera się do odcinka Sekwany między Paryżem a normańskim miastem Rouen, które leży daleko w głębi lądu od morza.

Konserwatorzy próbowali bezskutecznie od piątku karmić bieługę rybami. Sea Shepherd obawia się, że wieloryb powoli umiera z głodu w wodzie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.