Connect with us

Świat

Raport sugeruje, że kontrole podatkowe przeprowadzone przez wrogów Trumpa były przypadkowe, ale pozostawiają pytania

Published

on

Raport sugeruje, że kontrole podatkowe przeprowadzone przez wrogów Trumpa były przypadkowe, ale pozostawiają pytania

W roku podatkowym 2017, którego dotyczył audyt, wybrano 4000 podatników spośród 153 milionów złożonych deklaracji indywidualnych.

Według raportu osoby z wyższych przedziałów podatkowych są częściej wybierane. Nie powiedziano, w jakim przedziale podatkowym znalazł się pan Comey – ale gdyby pan Comey był w najwyższym przedziale podatkowym, miałby szansę na wybranie jeden na 138. Gdyby był na środkowym poziomie, miałby szansę 1 na 4828, że zostanie wybrany.

W 2019 roku, w którym McCabe był kontrolowany, agencja przeprowadziła około 4000 kontroli podatników na podstawie 154 milionów złożonych zeznań podatkowych. Gdyby pan McCabe był w górnym przedziale podatkowym, miałby szansę 1 na 202 i szansę 1 na 4410, gdyby był w środkowym przedziale.

Podczas swojej prezydentury Trump mówił publicznie i prywatnie o tym, jak zamierza wykorzystać uprawnienia rządu federalnego – zwłaszcza Departamentu Sprawiedliwości – do zbadania pana Comeya i pana McCabe. Prywatnie naciskał na urzędników departamentu, aby postawili ich przed sądem i wybuchnął gniewem, gdy nie spełnili jego próśb.

W wywiadzie dla The Times z zeszłego miesiąca, pan Kelly powiedział, że kiedy pan Trump pełnił funkcję szefa sztabu Białego Domu od połowy 2017 do końca 2018 roku, wielokrotnie powtarzał za zamkniętymi drzwiami, że wśród tych „powinniśmy zbadać” i „uzyskać IRS” byli pan Comey i pan McCabe.

Pan Kelly powiedział, że praca dla pana Trumpa była w stanie powstrzymać go od próby wykorzystania uprawnień rządu federalnego do ukarania jego politycznych rywali.

Po tym, jak Comey został zwolniony w 2017 r., Trump, wściekły na to, co uważał za brak lojalności byłego dyrektora i jego pogoń za śledztwem w sprawie Rosji, nadal go oskarżał. Pan Trump oskarżył go o zdradę, wezwał do ścigania i publicznie skarżył się na pieniądze, które otrzymał pan Comey za książkę.

READ  Kuchnia Spichlerza została zmuszona do zamknięcia po przyjęciu zdjęć psów zamiast zaświadczeń o szczepieniach

Pan McCabe został później zwolniony przez Departament Sprawiedliwości Trumpa po tym, jak jego strażnik oskarżył go o wprowadzanie w błąd wewnętrznych śledczych FBI. Podobnie jak Comey, był postrzegany jako wróg przez Trumpa, który go zaatakował, oskarżył o zdradę i kwestionował jego finanse długo po tym, jak nalegał na jego uwolnienie i ściganie. wybory 2020 i zaczął próbować obalić wyniki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *