Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ranni bojownicy ukraińscy są leczeni w Niemczech i Polsce

Published

on

Ukraińscy bojownicy ranni podczas rosyjskiej inwazji są leczeni w szpitalach w Niemczech i Polsce, poinformowali w niedzielę urzędnicy z obu krajów.

Niemieckie szpitale, w tym kliniki wojskowe w Berlinie, zaczną leczyć ukraińskich bojowników od poniedziałku, według dwóch wysokich rangą niemieckich urzędników rządowych.

Ranni są przewożeni z pola bitwy transportem drogowym i kolejowym do sąsiedniej Polski, graniczącej z Ukrainą i Niemcami. Następnie zostaną przewiezieni do wyspecjalizowanych niemieckich klinik w zależności od potrzebnego leczenia, powiedzieli urzędnicy.

Polska będzie również leczyć rannych bojowników ukraińskich – powiedział rzecznik polskiego rządu. Dodał, że polski pociąg medyczny przewoził już ofiary z Ukrainy na terytorium Polski na leczenie.

Zarówno Niemcy, jak i Polska wraz z innymi krajami europejskimi i USA dostarczają Ukrainie pomoc humanitarną i wojskową, w tym rakiety przeciwlotnicze i przeciwpancerne.

Izraelska organizacja medyczna Hadassah, prywatnie finansowana firma, poinformowała w oświadczeniu, że w poniedziałek wyśle ​​zespół lekarzy specjalizujących się w medycynie wojennej do granicy Polski z Ukrainą, aby pomóc lokalnym władzom medycznym w zorganizowaniu leczenia w nagłych wypadkach.

Drew Hinshaw przyczynił się do powstania tego artykułu.

READ  Joachim Brudziński: Wstydzę się tego, co powiedział o. Rydzyk
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *