Connect with us

Świat

Rand Paul wstrzymał 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy, odmawiając jednomyślnej zgody Senatu

Published

on

Republikański senator Rand Paul z Kentucky sprzeciwił się w czwartek przywódcom obu partii, opóźniając zatwierdzenie przez Senat dodatkowej pomocy w wysokości 40 miliardów dolarów do przyszłego tygodnia Ukraina a jej sojusznicy wytrzymują trwającą trzy miesiące inwazję na Rosję.

Podczas gdy Senat jest gotowy do debaty i głosowania nad tym pakiet pomocy wojskowej i gospodarczejPaweł odmówił przywódcom jednogłośnej aprobaty, jakiej potrzebowali, aby kontynuować. To ponadpartyjne posunięcie, poparte przez prezydenta Joe Bidena, podkreśla determinację USA, by wzmocnić swoje poparcie dla przewagi liczebnej sił zbrojnych Ukrainy.

Projekt został w przeważającej mierze zaakceptowany przez Izbę Reprezentantów i ma silne poparcie obu partii w Senacie. Ostatni fragment nie budzi wątpliwości.

Mimo to sprzeciw Paula był odejściem od przytłaczającego sentymentu w Kongresie na rzecz szybkiej pomocy Ukrainie, która walczy z brutalną inwazją Władimira Putina i próbuje powstrzymać go przed eskalacją wojny.

Był to również bunt przeciwko innemu przywódcy mniejszości w Senacie Kentucky, Mitchowi McConnellowi, który w czwartek wezwał „obie strony, aby pomogły nam dziś uchwalić tę pilną ustawę o finansowaniu”.

Paul, libertarianin, który często sprzeciwia się amerykańskim interwencjom za granicą, powiedział, że chciałby wprowadzić do ustawy sformułowania bez głosowania, które skłoniłyby inspektora generalnego do zbadania nowych wydatków. Od dawna wzywał do zmian w ostatniej chwili, wstrzymując lub grożąc opóźnieniem toczącego się ustawodawstwa, w tym środków związanych z linczem, sankcjami wobec Rosji, zapobieganiem zawieszeniu działalności federalnej, budżetami obronnymi, nadzorem państwowym i rozmieszczeniem opieki zdrowotnej dla osób udzielających pierwszej pomocy Atak z 11 września.

Demokraci i McConnell sprzeciwili się naciskom Paula i zaproponowali głosowanie nad jego językiem. Paul prawdopodobnie straciłby ten głos i odrzucił ofertę.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki, został zapytany przez Eda O’Keefe’a z CBS News o naleganie Paula na zatrudnienie inspektora generalnego – oraz o to, czy administracja Bidena utworzy jakąś agencję nadzoru do śledzenia wydatków.

READ  Buntowniczy rosyjscy delegaci na wrogim zgromadzeniu Zgromadzenia Ogólnego OBWE

„Powiedziałbym, że zgadzamy się, że nadzór jest kluczem”, odpowiedział Psaki. „W związku z tym pakiet zawiera już miliony dolarów na wsparcie dodatkowych środków nadzoru, w tym dodatkowe fundusze dla istniejących inspektorów generalnych, i zachęcamy wszystkich senatorów do bezzwłocznego uchwalenia obowiązującego prawa”. Myślimy, że to, co w nim jest, wystarczy”.

Paul, który bez powodzenia kandydował w nominacji swojej partii na prezydenta w 2016 r., argumentował, że dodatkowe wydatki są większe niż wydatki USA na wiele programów krajowych, są porównywalne z całym rosyjskim budżetem obronnym i pogłębią deficyty rządowe i zaostrzą inflację. Ubiegłoroczny deficyt budżetowy wyniósł prawie 2,8 biliona dolarów, ale prawdopodobnie się zmniejszy, a wydatki w ramach ustawy wynoszą mniej niż 0,2% wielkości gospodarki USA, co sugeruje, że jego wpływ na inflację w gospodarce USA byłby znikomy.

„Niezależnie od tego, jak życzliwa jest sprawa, moja przysięga jest związana z bezpieczeństwem narodowym Stanów Zjednoczonych Ameryki” – powiedział Paul. „Nie możemy uratować Ukrainy niszcząc amerykańską gospodarkę”.

Demokraci powiedzieli, że sprzeciwiają się planowi Paula, ponieważ rozszerzy on uprawnienia istniejącego inspektora generalnego, którego obecna jurysdykcja jest ograniczona do Afganistanu. Powiedzieli, że pozbawiłoby to pana Bidena możliwości, jaką musieli umówić poprzedni prezydenci.

„Z oświadczeń młodszego senatora z Kentucky jasno wynika, że ​​nie chce on pomagać Ukrainie” – powiedział lider większości w Senacie Chuck Schumer, demokrata z Nowego Jorku. „Wszystko, co dzisiaj zrobi ze swoimi działaniami, to opóźni tę pomoc, a nie ją zatrzyma”.

Schumer i McConnell prawie stali obok siebie, próbując przeforsować przepisy.

„Domagają się tylko zasobów, których potrzebują, aby obronić się przed tą obłąkaną inwazją” – powiedział McConnell o Ukraińcach. – A teraz potrzebują tej pomocy.

Izba Reprezentantów głosowała we wtorek 368 do 57 za zatwierdzeniem tego środka. Poparli go wszyscy Demokraci i większość Republikanów, chociaż każde głosowanie na „nie” pochodziło od GOP.

READ  Niemiecki pracownik stacji benzynowej zamordowany po odmowie obsługi mężczyzny, który odmówił noszenia maski COVID

Poparcie obu partii dla Ukrainy było częściowo napędzane przez doniesienia o rosyjskich okrucieństwach na ukraińskich cywilach, których nie można było zignorować. Odzwierciedla to również strategiczne obawy o pozwolenie Putinowi na podbój europejskiego terytorium bez odpowiedzi, gdy jego atak na jego zachodniego sąsiada wkracza w 12. tydzień.

„Pomoc dla Ukrainy nie jest przykładem zwykłej filantropii” – powiedział McConnell. „Niepowodzenie w nagiej agresji Rosji ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo narodowe i żywotne interesy Ameryki i wiąże się ze znacznymi kosztami”.

Urzędnicy administracji Bidena powiedzieli, że spodziewają się, że ostatnia akcja pomocowa potrwa do września. Ale gdy Ukraina poniosła ciężkie straty wojskowe i cywilne, i nie ma pojęcia, kiedy walka może się skończyć, Kongres ostatecznie stanie przed decyzjami o tym, o ile więcej pomocy zapewnić w czasie ogromnych deficytów budżetowych USA i ryzyka recesji, które dodatkowo mogą wymagać domu.

Najnowsze przepisy, jeśli zostaną dodane do 13,6 miliardów dolarów zatwierdzonych przez Kongres w marcu, przyniosą amerykańską pomoc dla regionu znacznie ponad 50 miliardów dolarów. Według bezpartyjnej służby badawczej Kongresu byłoby to w sumie o 6 miliardów dolarów więcej niż Stany Zjednoczone wydały na pomoc wojskową i gospodarczą na całym świecie w 2019 roku.

Paul wskazał, że jeśli Senat zatwierdzi wydatki, USA zatwierdzą łącznie 60 miliardów dolarów wydatków na Ukrainę. „Kijów stałby się największym rocznym odbiorcą amerykańskiej pomocy wojskowej w ciągu ostatnich dwóch dekad” – powiedział Paul. Dodał: „To więcej niż jakikolwiek inny kraj wydaje na swoje całkowite wydatki wojskowe… nasza całkowita pomoc dla Ukrainy będzie prawie równa całemu budżetowi wojskowemu Rosji”.

Nacisk na przejście nadszedł, gdy Rosja kontynuowała wysadzanie ukraińskich sił i miast w południowej i wschodniej części kraju. Wśród międzynarodowych obaw wywołanych atakiem przywódcy Finlandii ogłosili swoje poparcie przystąpienie do NATO oraz Szwecja nie wydawała się daleko w tyle.

READ  Hongkong rozpoczyna polowanie na dzika po tym, jak ataki zwierząt budzą obawy dotyczące bezpieczeństwa publicznego

Pan Biden poprosił Kongres o 33 miliardy dolarów dwa tygodnie temu. Nie minęło dużo czasu, zanim ustawodawcy dodali 3,4 miliarda dolarów do swoich wniosków dotyczących programów wojskowych i humanitarnych.

Środek obejmuje 6 miliardów dolarów dla Ukrainy na zapewnienie wywiadu, sprzętu i szkoleń dla jej sił zbrojnych oraz 4 miliardy dolarów na pomoc Kijowowi i sojusznikom NATO w budowaniu sił zbrojnych.

Pentagon ma 8,7 miliarda dolarów na odbudowę zapasów broni wysłanej na Ukrainę i 3,9 miliarda dolarów na wojska amerykańskie w regionie.

Środek obejmuje również 8,8 miliarda dolarów na utrzymanie funkcjonowania rządu w Kijowie, ponad 5 miliardów dolarów na wyżywienie krajów na całym świecie, które są uzależnione od ukraińskich upraw zniszczonych w wyniku walk, oraz 900 milionów dolarów na nauczanie języka angielskiego i wspieranie ukraińskich uchodźców, którzy przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

Największa przeszkoda w szybkim zatwierdzeniu pomocy została usunięta w tym tygodniu, kiedy Biden i Demokraci zrezygnowali z apelu o włączenie kolejnych miliardów do środka mającego pomóc USA w walce z kryzysem koronawirus pandemia. Republikanie chcą, aby oddzielne ustawodawstwo dotyczące COVID-19 było polem bitwy dla bitwy imigracyjnej w sezonie wyborczym, która dzieli Demokratów.

Alan On przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *