Connect with us

Gospodarka

„Przyszłością jest Polska”: partia rządząca rozpoczyna kampanię wyborczą tysiącami spotkań

Published

on

„Przyszłością jest Polska”: partia rządząca rozpoczyna kampanię wyborczą tysiącami spotkań

Partia rządząca w Polsce rozpoczęła kampanię „tysięcy” wieców w całym kraju, dążąc do zdobycia bezprecedensowej trzeciej kadencji w jesiennych wyborach pod nowym hasłem „Przyszłość to Polska” (Przyszłość do Polski).

Polska musi stać się silniejsza i bezpieczniejsza. Musimy być krajem, w którym rodzinom żyje się lepiej niż na zachodzie. Polska to przyszłość!” – zadeklarował Jarosław Kaczyński, lider PiS, podczas przemówienia w siedzibie partii na początku kampanii.


W towarzystwie liderów partii, w tym obecnego premiera Mateusza Morawieckiego i jego poprzedniczki Beaty Szydło, Kaczyński powiedział, że PiS wykorzysta spotkania do kształtowania programu wyborczego wspólnie z Polakami.

– To najlepsi eksperci – wyjaśnił. „Polacy dają nam wiedzę o potrzebach narodu i musimy kierować się ich poglądami”.

Jeden z komentatorów, Patryk Michalski, zauważył, że w ujawnionym dziś nowym filmie z kampanii widać, że Szydło – która doprowadziła do powrotu PiS do władzy w 2015 r. .

„Lata naszych rządów pokazały, że program można realizować i Polska się zmienia” – powiedział Kaczyński. „Po 2015 roku system społeczno-gospodarczy bardzo się zmienił. Mechanizm wyzysku dużej części społeczeństwa przez małą, uprzywilejowaną część społeczeństwa został radykalnie ograniczony”.

– Polska jest dziś inna, lepsza niż prawie osiem lat temu – kontynuował. „Będziemy nadal podążać w tym kierunku, ale… pojawiły się nowe problemy, w tym te najtrudniejsze, takie jak kryzys gospodarczy, inflacja i wojna”.

„Przed nami tysiące spotkań w całej Polsce” – powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, zaznaczając, że kampania rozpocznie się w ten weekend od wydarzeń w Jaśle, Krakowie, Gdyni i Sandomierzu z udziałem Morawieckiego i Szydło.

Sondaże pokazują, że PiS, z około 35% poparciem, jest na dobrej drodze do zdobycia największej liczby głosów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jednak taki wynik prawdopodobnie nadal byłby dla partii większością w potężniejszym Sejmie, której potrzebuje, aby utrzymać się u władzy.

READ  Wielomiliardowy pakiet pomocy publicznej dla PLL LOT - Sasin

W takim przypadku PiS musiałby albo stworzyć rząd koalicyjny – choć żadna inna duża partia nie zasygnalizowała takiej chęci – albo mógłby próbować zachęcić pojedynczych posłów z innych partii do ucieczki do obozu rządzącego.

Ewentualnie koalicja partii opozycyjnych mogłaby dążyć do utworzenia większości sejmowej potrzebnej do utworzenia nowego rządu. Grupa takich partii, od lewicy po centroprawicę, zgodziła się już nie kandydować do słabszego Senatu izby wyższej.

Główne źródło obrazu: PiS/Twitter

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *