Connect with us

Nauka

Przypadek koronawirusa zwiększa rekordy w co najmniej 7 stanach, co skutkuje nowymi ograniczeniami

Published

on

Co najmniej siedem stanów ustanowiło nowe rekordy jednodniowych wzrostów cen koronawirus przypadków, co skłania niektórych do ustanowienia nowych ograniczeń dotyczących montowania możliwych „wydarzeń superprzeczytania” w nadchodzącym okresie świątecznym.

Kolorado, Idaho, Indiana, Minnesota, Nowy Meksyk, Północna Dakota i Zachodnia Wirginia ustanowiły w piątek rekordy pod względem liczby nowych przypadków wirusa, jak pokazuje NBC News.

Kolorado odnotowało 1312 przypadków w piątek, tego samego dnia burmistrz Denver ogłosił zarówno ostrzejszy mandat dotyczący maskowania, który wymaga od mieszkańców noszenia osłon twarzy na zewnątrz, jak i ograniczenie spotkań w „nieuregulowanych miejscach” do nie więcej niż pięciu osób.

„W ciągu ostatnich kilku tygodni ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć liczbę przypadków i zapobiec wzrostowi liczby hospitalizacji” – powiedział burmistrz Michael Hancock informacja prasowa. „Ale musimy zrobić więcej. W związku z nadchodzącymi świętami musimy podjąć te dodatkowe kroki w ciągu najbliższych 30 dni i zebrać się razem, aby wykonać ciężką pracę, którą trzeba wykonać, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się nadchodzącym sezonem świątecznym ”.

Pełne pokrycie epidemii koronawirusa

Mandat dotyczący masek obowiązuje do odwołania, natomiast limit zgromadzeń trwa do 16 listopada.

Idaho odnotowało w piątek 1094 nowych przypadków, podczas gdy Indiana i Minnesota zgłosiły ponad 2200 przypadków, według danych NBC.

Gubernator Idaho, Brad Little, powiedział w czwartek, że stan pozostanie na czwartym etapie swojego planu ponownego otwarcia po tym, jak nie spełnił kryteriów pełnego ponownego otwarcia po raz dziewiąty z rzędu. Idaho Statesman zgłoszone.

Little zachęcał mieszkańców do dalszego noszenia masek i zachowywania dystansu społecznego.

„Nasze osobiste działania działają lepiej, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa niż cokolwiek innego” – powiedział gubernator, zgodnie z informacją prasową. „Chodzi o osobistą odpowiedzialność, o co chodzi w Idaho”.

Komisarz ds. Zdrowia w Minnesocie Jan Malcolm powiedziała, że ​​jest „bardzo zasmucona” wzrostem liczby przypadków, chociaż powiedziała, że ​​część z tego można przypisać większej liczbie testów.

READ  Dentyści zauważają epidemię pękniętych zębów. Co się dzieje?

„Niektóre z rzeczy, o których myśleliśmy, że mniej więcej miesiąc temu były w porządku, są dziś dużo, dużo bardziej ryzykowne, biorąc pod uwagę taki poziom rozprzestrzeniania się wirusa w naszym stanie” – powiedziała MinnPost.

Dakota Północna i Nowy Meksyk również pobiły w piątek dzienne rekordy z odpowiednio 859 przypadkami i 812 przypadkami. West Virginia i Wyoming zgłosiły tego dnia prawie 500 nowych przypadków.

Rzeczniczka biura gubernatora Nowego Meksyku nazwała wzrost w tym stanie „ogniem Covid-19”. Santa Fe New Mexican zgłoszone.

„Wirus rozprzestrzenia się, gdy ludzie dają mu możliwość rozprzestrzeniania się, a Nowi Meksykanie właśnie to robią” – powiedziała rzeczniczka Nora Meyers Sackett.

W stanie Wisconsin przedstawiciele służby zdrowia wezwali mieszkańców, aby nie spotykali się z nikim spoza ich najbliższej rodziny.

„Myślę, że ludzie powinni myśleć o wszystkich rzeczach, które robią poza granicami swoich najbliższych rodzin, jako o potencjalnym miejscu, w którym mogą wejść w kontakt z Covid-19”, powiedział Andrea Palm z Departamentu Zdrowia Stanu. „Teraz jest czas, aby podjąć decyzję, aby nie robić tych rzeczy”.

Dodała, że ​​rozprzestrzenianie się społeczności utrudnia śledzenie kontaktów.

Pobierz Aplikacja NBC News w celu pełnego pokrycia epidemii koronawirusa

Wzrost liczby przypadków następuje jako Stany Zjednoczone przekroczyły 8 milionów infekcji i wśród obaw o to, co epidemiolodzy nazywają „trzecim szczytem”.

Wielu ekspertów wyraziło również zaniepokojenie, że święta mogą wywołać wzrost infekcji, gdy spotkania rodzin i przyjaciół staną się „wydarzenia związane z superprzeczytnikami”.

Dr Sadiya Khan, epidemiolog z Northwestern University Feinberg School of Medicine, powiedział w tym tygodniu NBC News, że wraz z ochłodzeniem się coraz więcej osób zacznie przenosić zgromadzenia do domów.

Dr Carlos del Rio, ekspert ds. Chorób zakaźnych z Emory University School of Medicine, powiedział, że między Świętem Dziękczynienia a Nowym Rokiem jest „potencjalnie sześć tygodni wydarzeń związanych z superprzeczytaniem”.

READ  Alabama zamyka tydzień wzrostem liczby zgonów spowodowanych koronawirusem: przegląd tygodnia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *