Connect with us

Gospodarka

Przewodniczący Koalicji Junior mówi, że zmiana prawa medialnego zagrozi inwestycjom – pierwsze wiadomości

Published

on

Przewodniczący porozumienia Jarosław Gowin powiedział w środę na konferencji prasowej: „Jestem przekonany, że wejście w życie ustawy w obecnie proponowanej formie negatywnie wpłynie na klimat inwestycyjny w Polsce”.
Aleksander Koźmiński / PAP

Przewodniczący Porozumienia, młodszy członek polskiej koalicji rządowej, ostrzegł, że kontrowersyjna propozycja zmiany ustawy medialnej zagraża inwestycjom zagranicznym.

Projekt nowelizacji, zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS), dominującej partii polskiej koalicyjnej partii Zjednoczone Prawa, przewiduje, że tylko firmy z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) mogą uzyskać koncesję na nadawanie, jeśli to zrobią. nie zależą od firm spoza EOG.

Krytycy postrzegają to jako atak na krytyczną dla rządu amerykańską stację telewizyjną TVN, która obecnie stara się o przedłużenie licencji.

Prezydent USA Joe Biden najwyraźniej śledzi sytuację w TVN i pojawiły się ostrzeżenia, że ​​zmiana może nadwyrężyć stosunki polsko-amerykańskie.

Przewodniczący porozumienia Jarosław Gowin powiedział w środę na konferencji prasowej: „Jestem przekonany, że wejście w życie ustawy w obecnie proponowanej formie wpłynie negatywnie na klimat inwestycyjny w Polsce. być znacznie szersze ”.

Sejmowa komisja kultury i mediów odrzuciła propozycję członka porozumienia o wpisaniu krajów OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) na listę uprawnionych do otrzymania koncesji radiowej lub telewizyjnej.

READ  Chiny napotykają europejskie przeszkody, ponieważ niektóre kraje uwzględniają presję USA
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *