Connect with us

technologia

Przetrawiony tydzień: zacznij od poniedziałku z piekła rodem i idź stamtąd | Lucy Mangan

Published

on

poniedziałek

Dzisiaj był poniedziałek, o którym wszyscy marzymy. Mój 10-letni syn upadł, zranił się w różnych miejscach i wybił oba przednie zęby na chodniku. Spędziliśmy dzień na pogotowiu, potem u dentysty. Ja i dalsza rodzina wpadliśmy w nietypowe konwulsje, kiedy pokazano mi konieczność tego drugiego, ponieważ nasza ludowa pamięć jest przesiąknięta horrorami o torturach ustnych w przeszłości.

W latach czterdziestych i pięćdziesiątych Preston, miasto urodzenia moich rodziców, nie było liderem technologii dentystycznej. Zepsute lub zniszczone zęby kłuto, wypełniano i wyciągano bez znieczulenia (lub kwalifikacji, co trzeba usłyszeć – „miejscowy dentysta” był prawdopodobnie tym, który miał najczystsze kleszcze w tamtym czasie).

Ale czasy się zmieniły. Około pół godziny zajęło naszemu dentyście zbudowanie, sklejenie, opiłowanie i wypolerowanie dwóch zupełnie nowych zębów, które nagle nie były, prawie bezbolesne i nigdy nie przerażające. Łańcuch grozy zostaje przerwany. Oferuję ci to jako maleńki punkt świetlny w świecie, który w innym przypadku nie mógłby uciec z powrotem w ciemność.

Wtorek

Wszyscy wiedzieliśmy, że pandemia była całkowitym bólem piłki, ale teraz mamy ostateczne dowody. To dzięki uprzejmości piosenkarki Nicki Minaj, która napisała na Twitterze do swoich 22 milionów obserwujących: „Mój kuzyn z Trynidadu nie dostanie szczepionki, ponieważ dostał ją jego chłopak i stał się bezsilny. Jego jądra spuchły. Jego przyjaciel był jeszcze kilka tygodni od ślubu, teraz dziewczyna odwołała ślub. Więc po prostu módl się o to i upewnij się, że czujesz się komfortowo ze swoją decyzją i nie jesteś zastraszany ”.

Słowa, których należy przestrzegać. Albo może nie. Chris Whitty potępił nieodpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuzasadnionych plotek o atakach Covida, ale – chociaż było to bardziej chwalebne oskarżenie o dezinformację – nie było to w rzeczywistości konieczne. To prosty, ale trwały fakt, że poza kilkoma bardzo wąskimi, specyficznymi kontekstami, w chwili, gdy wspominasz o jądrach, znajdujesz się w dziwnym, niemedycznie przekonującym obszarze. Przepraszam – nie ustalam zasad.

READ  Przychody w sklepie Google Play App Store osiągnęły 11,2 miliarda dolarów w 2019 r., powiedział pozew

Środa

Ktoś z firmy ujawnił prowadzone od dwóch lat wewnętrzne śledztwo przeprowadzone przez Facebooka, z którego wynikało, że Instagram (który jest jego właścicielem) ma negatywny wpływ na nastrój młodych użytkowników, a zwłaszcza na problemy fizyczne nastolatek.

Myśląc o tym, jak źle czuliśmy się wraz z moimi koleżankami z klasy po lekturze kobiecych magazynów, mogłabym płakać za każdym, kogo miękka, sprężysta, mała psychika jest nieuchronnie zdeformowana w obecnych warunkach. Gdybym miał do czynienia z Instagramem, filtrami i zwykłymi ludźmi, którzy z przyzwyczajenia wyglądają wyjątkowo i pokazują mi tylko to drugie, po prostu bym zwariował.

Nastolatki na całym świecie zajmujące się tym wszystkim i wieloma innymi pozdrowieniami dla Ciebie. Ten świat jest całkowicie szalony, a wy jesteście w nim najbardziej rozsądnymi rzeczami.

czwartek

Regularnie przestawiam szufladę z bielizną. Niczego nie zmienia. To wciąż kolekcja niedopasowanych, niegdyś elastycznych, wiotkich, perforowanych przedmiotów, które lepiej byłoby przenieść do działu ścierek do podłóg, ale powinny być uznane za celowe w przypadku braku czegoś lepszego.

I tak do przetasowań w gabinecie, w których różni ministrowie są przestawiani, aby poddać teorię, że nie może być gorzej, testowi warunków skrajnych. Jak na pewno wiesz, to dlatego płaczesz pod kołdrą, a może na kołdrze, wpatrując się tępo w sufit; Obie odpowiedzi są słuszne – Nadine Dorries jest ministrem kultury, Liz Truss ministrem spraw zagranicznych, a jej poprzednik Dominic Raab został wicepremierem. Jeśli to jakieś pocieszenie – i zatrzymujemy się tu na chwilę z bezradnym śmiechem i poszewką na kołdrę – jest to traktowane jako degradacja z jego poprzedniej roli i kara za nieuczestniczenie w ewakuacji Afganistanu.

Nie, nie, zdecydowanie nie wstałbym jeszcze.

piątek

Oczywiście najnowszym, inspirowanym TikTok trendem wśród młodzieży jest to, że domy są pokryte fasolką po bretońsku. Czy wiesz, jak jajka. Ale z fasolą. Albo jak entuzjazm do śpiewania szant. Ale bez polifonicznych harmonii iz fasolą.

READ  Konserwatorzy gier publikują setki prototypów i wersji demonstracyjnych PS2

Oczywiście instynkt podpowiada mi szybko. Ale mój gniew na głupotę młodości łagodzi wspomnienie najlepszego dnia, jaki mieliśmy w mojej szkole. Maszyna do tamponów w łazience dziewcząt zepsuła się i rozdała darmowe tampony. Opróżnianie oczywiście trwało kilka sekund. Grupa dziewcząt, które do dziś pozostaną bezimienne, postanowiła zabrać ze sobą tę obfitość towarów, namoczyć je w wodzie, a następnie rzucić o ściany i dach szkoły, aż wyglądało na to, że spadł śnieg. To była wystarczająca sława, ale nikt nie wiedział, że mokra wata przyklei się do szorstkich cegieł i wyschnie tam nieruchomo. Szkoła przez wiele tygodni była przystrojona tamponami – poza zasięgiem drabin czy nauczycieli wywieszonych z różnych okien. Umieraliśmy ze śmiechu prawie codziennie.

Aby uzyskać zły cytat z Stand By Me – popularnego wówczas filmu, który błyszczał w oczach Apple jeszcze przed TikTokkerem – nigdy nie śmiałem się tak jak wtedy, gdy miałem 12 lat.

Zdjęcie tygodnia: „Zrobiłem to, mamo! Szczyt świata! Z moim nowym tatą! Uważaj tato! Zaopiekuj się mną! ‘ Zdjęcie: Paul Edwards / The Sun / News UK / PA
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *