Connect with us

Zabawa

Przesyłaj strumieniowo czy pomijaj?

Published

on

Polski serial Netflix Bagno ’97 skacze około półtorej dekady po wydarzeniach z początku lat 80 Wrzosowisko zakończony. W tym czasie wiele się w Polsce zmieniło, zwłaszcza wzrost demokracji po upadku komunistycznej żelaznej kurtyny w Europie Wschodniej. „Wielka powódź” z 1997 roku, która zdewastowała duże obszary Polski, Niemiec i Czech, była nieco trafniejsza – i to właśnie w wilgotnym następstwie ten mroczny dramat z gwiazdami pierwszego sezonu, Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem , wciela się Seweryn powraca do swoich ról Powtarzających się.

Ujęcie otwierające: Ręce pracują, montując szpilki do broni z czasów II wojny światowej.

Niezbędniki: LUTY 1945 – NIEMIECKI OBÓZ PRACY. Polscy więźniowie. Nazistowscy porywacze. O „sabotaż” oskarżono jeńca wojennego, bo zapomniał włożyć do moździerza spłonkę i jest zmuszony do stania nago na słupie w stresującej pozycji. Skok do lipca 1997 r. – polskie miasto Gryfino (przypuszczalnie) wygląda gorzej. Mieszkańcy wyrzucają zniszczone przez powódź meble na ulicę. Anna Jass (Magdalena Różczka) zwleka się z hotelowego łóżka i obok niezbędnych pustych butelek po alkoholu na kolejny dzień jako policjant w cywilu. Jej kolega Mika (Lukasz Simlat) jeździ dookoła i przez wraki powodziowe do Gronty Forest (Crooked Forest) i przedziera się przez bagno w woderach, obok szkieletów wymytych z cmentarza z czasów II wojny światowej do świeższych zwłok.

Na komisariacie Anna jest w trakcie składania zgłoszenia zaginięcia zmartwionej matki, gdy w radiu docierają złe wieści: 12-letni syn matki jest trupem w lesie. Tymczasem nowym redaktorem naczelnym „Kuriera” został Piotr Zarzycki (Ogrodnik). Nie było go przez wiele lat, ale wraca do miasta i gazety, gdzie rozpoczął karierę (w pierwszym sezonie). I hej, niespodzianka, publikacja jest teraz własnością firm i dlatego jest pod presją, aby sprzedawać więcej gazet, aby nie zginęła. Piotr sugeruje znalezienie dla gęsiego czytelnika kilku “sensacyjnych” historii; Później, gdy jest w domu z żoną i córką, dowiadujemy się, że jego celem jest ocalenie kuriera ze stanu agonii, a następnie wspięcie się po drabinie.

READ  „Czwórka. Walcz o chwałę”. Szokujące wyznanie Martina Fitcha. Po pokazie talentów doznał traumy. Został zrównany z ziemią

Widzimy Annę w jej hotelu ze związanymi piersiami, co sugeruje, że jest LGBTQ. Śmierć chłopca jest odpisywana jako przypadkowe utonięcie, ale ona kontynuuje śledztwo po otrzymaniu napiwku od głupiego autora horoskopów kuriera. To oczywiście oznacza, że ​​dostajemy podstawę każdego telewizyjnego dramatu o gliniarzach wszechczasów, WIZYTĘ W kostnicy z wymaganymi zbliżeniami ciała. Piotr odwiedza bogatego mężczyznę, którego dorosły syn został porwany i osadzony w więzieniu dla okupu, i oferuje podwojenie zakupu reklamy gazety w zamian za codzienne informacje o porwaniu. Dostaje też złe wieści o swoim byłym kochanku, który najwyraźniej wysłał mu list zza grobu; odwiedza swojego starego kumpla i byłego reportera Wanycza (Seweryn), który może mieć coś wspólnego z notatką, a przynajmniej coś o niej wie. Hm.

POKAZ MIRE NETFLIX
Zdjęcie: Robert Palka

O jakich programach ci to przypomni? Cóż, rymuje się z Kabel, i zawiera nakrapianych atramentem redaktorów wiadomości podobnych do tej przełomowej serii, której wpływ był odczuwalny w tak wielu programach od tego czasu. Wrzosowisko pokazuje również odcienie ponurych procedur, takich jak Luter i Zabijanie, z nutami bagiennych leśnych ostępów Usprawiedliwiony i Prawdziwy detektyw.

Nasza opinia: Jak dotąd, tak ciemno. Pierwszy odcinek Bagno ’97 gorliwie i skutecznie tworzy fizyczne, filozoficzne i polityczne konteksty scenerii i zgrabnie wplata takie szczegóły w spisek „morderstwo albo nie”. Zahacza o wpisy postaci i nadrabiania zaległości, ustanawiając Piotra mężczyzną z planami, które mogą utrudnić jego bagaż, a Annę kobietą tajemnicy, której spokojna, opanowana postawa z pewnością przesłania część bólu, dlaczego inaczej miałby bić im? butelka tak twarda? Wydaje się, że jest na skraju zniszczenia ugruntowanych od dawna lokalnych struktur władzy – mówi się o tym, jak „bękarty” są odpowiedzialne za zapewnienie, że dziennikarze i policjanci nadal pozostają w ustalonych granicach pomimo początku demokracji. Wydaje się oczywiste, że śmierć dziecka jest czymś więcej niż przypadkowym, a ustalenie, co się stało, zdenerwuje niektóre Applecarts. To dość wciągający, dramatyczny przekaz, a jeśli sześcioodcinkowy sezon czyni z Anny fajną bohaterkę, którą wydaje się być, może to doprowadzić nas do przeoczenia kilku stereotypów gatunkowych i bardzo zaangażować się w tę historię.

READ  Szczęśliwa Wiktoria Gąsiewska udostępnia zdjęcia swojej randki z Adamem Zdrójkowskim. Czy pokonałeś kryzys? (ZDJĘCIA)

Płeć i skóra: Mężczyzna jeniec wojenny musi rozebrać się do naga.

Strzał pożegnalny: Kobieta ukrywająca się w mieszkaniu Wanycza obserwuje Piotra przechodzącego przez parking, po czym zaciąga zasłony.

Śpiąca gwiazda: Nowicjusz serialu Różczka pokazuje w tym debiutanckim odcinku duży potencjał – gra chyba najbardziej przekonującą postać sezonu, mądrą i sprytną outsiderkę, która potrafi działać poza subiektywnymi granicami mieszkańców.

Mostek pilota-y-line: Ta wymiana zdań między Anną a kolegą podsumowuje to Wrzosowisko krótki:

“Dlaczego tu jest tak cicho?”

„Wszyscy poszli zobaczyć zwłoki”.

– Nigdy wcześniej takiego nie widziałeś?

„To jest świeże. Pływak ”.

“Tak jak Słoneczny patrol”.

Nasz apel: PRZESYŁAJCIE TO. Niektóre standardowe materiały dotyczące podobnych procedur są jednak dostępne Bagno ’97 jest dobrze napisany i wizualnie szczegółowy – a godne przedstawienie LGBTQ też nie zaszkodzi.

John Serba jest niezależnym pisarzem i krytykiem filmowym mieszkającym w Grand Rapids w stanie Michigan. Przeczytaj więcej o jego pracy poniżej johnserbaatlarge.com lub śledź go na Twitterze: @johnserba.

Elektryczność Bagno ’97 w serwisie Netflix

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *