Connect with us

Sport

Przedszkola mają zostać ponownie otwarte, ale Polska zachowuje większość ograniczeń koronawirusa | Świat | Aktualności

Published

on

WARSZAWA (Reuters) -Polska 19 kwietnia otworzy ponownie przedszkola i umożliwi uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Jednak inne ograniczenia zostaną przedłużone o tydzień, powiedział w środę minister zdrowia po gwałtownym wzroście liczby przypadków COVID-19.

Polski system opieki zdrowotnej został zepchnięty do granic możliwości przez trzecią falę pandemii COVID-19, aw środę odnotowano drugą co do wielkości liczbę ofiar śmiertelnych od początku pandemii.

„Ta fala przetacza się teraz przez szpitale… nadal mamy wysoki punkt w liczbie przypadków, które mają miejsce tu i teraz w szpitalach” – powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Powiedział, że hotele będą zamknięte do 3 maja, czyli do końca majowego weekendu wakacyjnego, a inne ograniczenia zostaną przedłużone do 25 kwietnia.

„Od przyszłego poniedziałku dzieci mogą wracać do przedszkoli i żłobków” – powiedział.

W połowie marca Polska wprowadziła ogólnokrajowe ograniczenia, zamykając teatry, centra handlowe, hotele i kina. Jeszcze ostrzejsze restrykcje obejmowały zamykanie przedszkoli i salonów fryzjerskich jeszcze w tym miesiącu.

Polska zgłosiła 803 zgony związane z COVID-19 w środę, ustępując jedynie 954 zgonom po wielkanocnym weekendzie, który upłynął ponad dzień. Codziennie było 21 283 przypadków.

Zapytany o szczepionkę COVID-19 firmy Johnson & Johnson, Niedzielski powiedział, że Polska będzie ją stosować zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków.

„Z punktu widzenia EMA korzyści przewyższają ryzyko” – powiedział Niedzielski.

We wtorek urzędnicy służby zdrowia USA zalecili zaprzestanie stosowania szczepionki COVID-19 firmy Johnson & Johnson na co najmniej kilka dni po tym, jak sześć kobiet w wieku poniżej 50 lat rozwinęło rzadkie zakrzepy krwi po otrzymaniu zastrzyku.

Około 120 000 dawek szczepionki powinno trafić do Polski w środę – podała we wtorek państwowa agencja prasowa PAP.

(Relacja Alana Charlisha, Anny Włodarczak-Semczuk, Alicji Ptak; montaż: Janet Lawrence)

READ  Golden Gate, Estero, First Baptist Soccer, koszykówka dziewcząt Bishop Verot wygrywa tytuły okręgowe

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *