Connect with us

technologia

Program Visual Studio Code może teraz działać natywnie na komputerach Mac M1

Published

on

Powiększać /. Mac mini wyposażony w M1 w 2020 roku.

Samuel Axon

Microsoft ma wydała nową wersję edytor kodu źródłowego Visual Studio Code, który działa natywnie na komputerach Apple Silicon Mac, takich jak modele MacBook Air, MacBook Pro i Mac Mini z układami Apple M1.

Zmiana została wprowadzona w Visual Studio Code 1.54 (obecnie 1.54.1 dzięki aktualizacji poprawek), który jest dostępny jako uniwersalny 64-bitowy plik binarny, co jest standardem dla aplikacji z obsługą Apple Silicon. Jednak na żądanie firma Microsoft oferuje również pliki do pobrania dla wersji x86-64 i Arm64.

Oczywiście nie ma różnicy w funkcjonalności między dwiema wersjami. Wersja inna niż Apple Silicon działała dobrze na M1 Macach wcześniej przez Rosettę, ale według Microsoftu użytkownicy M1 mogą spodziewać się pewnych poprawek w nowych plikach binarnych:

Z radością ogłaszamy, że nasza pierwsza wersja stabilnego Apple Silicon tworzy tę iterację. Użytkownicy komputerów Mac z układami M1 mogą teraz używać VS Code z Rosettą bez emulacji i zobaczą lepszą wydajność i dłuższą żywotność baterii podczas korzystania z VS Code. Podziękowania dla społeczności za samodzielne hosting z Insiderami tworzącymi i zgłaszającymi problemy na początku iteracji.

Inne kluczowe funkcje programu Visual Studio Code 1.54 obejmują możliwość utrwalania procesów terminalowych podczas ponownego ładowania okien, ulepszenia wydajności w wersji systemu Windows, motywy ikon produktów, ulepszenia w wyświetlaniu wpisów na osi czasu historii Git oraz różne ulepszenia ułatwień dostępu.

Jest to najnowszy w powolnym marszu produktywności i zaawansowanych aplikacji użytkownika, które zostały uruchomione przez natywne wersje Apple Silicon, takie jak Adobe Photoshop. Jednak wiele popularnych aplikacji nie jest jeszcze natywnych, w tym rodzeństwo IDE programu Visual Studio Code, Visual Studio 2019 dla komputerów Mac.

Oczekuje się jednak, że natywna obsługa Apple Silicon będzie dostępna w programie Visual Studio 2019 dla komputerów Mac z platformą .NET 6, która ma zostać dostarczona w listopadzie. Pierwsza wersja zapoznawcza .NET 6 została rozpowszechniona w zeszłym miesiącu.

Wielu twórców oprogramowania do tworzenia i kreatywnej produkcji zobowiązało się do wydania wersji aplikacji Apple Silicon, w tym Adobe i Unity. Inne, takie jak Autodesk, nie zrobiły jeszcze zbyt wiele hałasu na temat obsługi Apple Silicon.

Oczekuje się, że Apple przeprowadzi migrację całej linii produktów Mac do nowej architektury do końca 2022 roku. Świadczą o tym raporty cytujące osoby zaznajomione z planami Apple Więcej zalet MacBooków opartych na silikonie firmy Apple nadchodzi również w tym roku Przeprojektowanie zarówno dla iMaca, jak i MacBooka Air, który będzie również wyposażony w chipy silikonowe Apple.

READ  G Pro X Superlight firmy Logitech to najlżejsza jak dotąd bezprzewodowa mysz do gier
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *