Connect with us

Sport

Healy dostał się do europejskich finałów jako irlandzkie trio książka Semi Spots

Published

on

Healy dostał się do europejskich finałów jako irlandzkie trio książka Semi Spots

Phil Healy Po wygraniu półfinału w Toruniu dotarła do 400-metrowego finału European Indoors.

Kobieta z Cork miała mocny start, rzucając wyzwanie wczesnemu rozrusznikowi Amarachi Pipi z Wielkiej Brytanii, zanim skończyła w 52,41 sekundy, zostawiając Rumunkę Andreę Miklos zaledwie tysiące sekund za sobą, aby zakończyć wieczorne zwycięstwo w wyścigu.

Jej mocne półfinały nastąpiły po znakomitym występie w porannych wyścigach, które zdominowały ją w czasie 52.00, zaledwie 0,01 sekundy od jej rekordu osobistego, co czyni ją najszybszą kwalifikacją do półfinałów.

Rozmawiając z RTÉ Sport po dotarciu do finału, Healy powiedział: „Jestem absolutnie podekscytowany. Nie dotarłem do dzwonka pierwszy, ale kiedy spadłem o 300, wiedziałem, że dam radę”. [Pipi] a potem wyszedłem zza rogu i powiedziałem: „Kwalifikuję się do tego finału, nie ma innego wyjścia”.

Jeśli chodzi o jej perspektywę na sobotni finał, Healy dodała, że ​​dostanie się bez większej presji.

„Dostanie się do finału to bonus i jak powiedział Paul Robinson:„ Jeśli nie ma presji, jesteś niebezpieczny, jeśli nie masz nic do stracenia, jesteś niebezpieczny ”- powiedziała.

„Więc wyjdę tam i dam z siebie wszystko i jestem po prostu podekscytowany, że mogę być w finale. Ale to nie koniec tylko dlatego, że dostałem się do finału. Pójdę tam i dam z siebie wszystko.” że mam. ”

Na 800m Nadia Power awansowali do półfinału imprezy, zajmując drugie miejsce w popołudniowym upale.

Power nigdy nie wydawał się zagrożony brakiem miejsca w pierwszej trójce i prowadził w czasie 2: 03.16.

Dla mężczyzn 800m, Oznacz angielski i Cian McPhillips dotarł do półfinału.

READ  Serie A: Juventus - Werona. Kolejna słaba gra, agonia drużyny Szczęsnego

Urodzony w Anglii z Donegal, przeżył potknięcie w ostatnim zakręcie w swoim biegu i zajął trzecie miejsce w czasie 1: 49,79. Skończył za Patrykiem Dobkiem z Polski i Francuzem Pierre-Ambroise Bosse.

Nastolatek z Longford, McPhillips, zwrócił uwagę na swój talent w skomponowanym występie, kiedy zajął drugie miejsce w swoim biegu w czasie 1: 49.98 i został zatrzymany tuż poza linią przez Hiszpana Mariano Garcię.

18-latek powiedział RTÉ Sport, że jest „zadowolony” ze sposobu, w jaki biegał.

„Nie poszło zgodnie z planem. Miałem nadzieję, że znajdę się na ramieniu lidera, a start poszedł szybciej niż oczekiwano, ale cieszę się, że wróciłem” – powiedział McPhillips.

„Wiedziałem, że muszę się ruszyć, ponieważ upadałem i wiedziałem, że chłopaki przede mną wykonali dobre kopnięcia. Musiałem być tam na górze i naciskać na nich, a na szczęście otworzyła się luka i udało mi się ją wyciągnąć. „

Kildares John Fitzsimons nie trafił do finału po zajęciu piątego miejsca w czasie 1:51,00 w biegu 4, 0,03 sekundy przed trzecim miejscem w kwalifikacjach.

Andrew Coscoran i Paul Robinson wziął udział w finale mężczyzn na 1500m w ostatniej imprezie nocy.

Coscoran był siódmy w czasie 3: 40.38, Robinson dziesiąty po 3: 40,74.

Norweg Jakob Ingebrigtsen, który jako pierwszy przekroczył linię mety, został zdyskwalifikowany po wyścigu, co spowodowało, że Polak Marcin Lewandowski na ojczystej ziemi awansował do złota, przed hiszpańskim duetem Jesus Gomez i Ignacio Fontes, którzy zdobyli srebro i brąz.

READ  Lady Lions wita trzy osoby w sztabie szkoleniowym

Gdzie indziej, na 400 m kobiet, były rozczarowania Sophie Becker który nie mógł wyprzedzić.

Becker zajęła piąte miejsce wśród sześciu zawodników w swoim biegu i wykonała dobrą robotę, utrzymując tempo i kończąc na trzecim miejscu z czasem 53,31.

Jednak ponieważ tylko dwóch pierwszych automatycznie kwalifikowało się z każdego biegu, nie było wystarczająco szybko, aby stać się jednym z najszybszych przegranych.

Sharlene Mawdsley wystartowała dobrze przed zajęciem piątego miejsca w swoim biegu 53,68.

Tymczasem we wcześniejszych biegach na 800 m, Szyfon Buttner Clerk nie mógł awansować po czwartym miejscu tuż poza trzema automatycznymi kwalifikacjami.

Cléirigh Buttner brał udział w wyścigu strategicznym, w którym tempo było dość niskie przez pierwsze 400 metrów. Na ostatnim okrążeniu była źle ustawiona po wewnętrznej i nie mogła wyprzedzić Hiszpanki Danielę Garcia na ostatnim okrążeniu.

Cléirigh Buttner pobiegła 2: 04.47, czyli daleko poza jej irlandzkim rekordem halowym.

Georgie Hartigan W późniejszym biegu również zajęła czwarte miejsce i straciła miejsce w półfinale, gdy pobiegła 2: 04.74 w Toruniu.

Kolejny dobry występ irlandzkiej zawodniczki Hartigan prowadził do ostatnich etapów, po czym ostateczna zwyciężczyni Christina Herring przejęła kontrolę nad wyścigiem i nie była w stanie wyprzedzić Sary Kuivisto na trzeciej prostej na ostatniej prostej.

Oglądaj Halowe Mistrzostwa Europy od 4 do 7 marca na RTÉ Player i RTÉ2, a poranne sesje odbywają się wyłącznie na Player.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *