Connect with us

Sport

Healy dostał się do europejskich finałów jako irlandzkie trio książka Semi Spots

Published

on

Phil Healy Po wygraniu półfinału w Toruniu dotarła do 400-metrowego finału European Indoors.

Kobieta z Cork miała mocny start, rzucając wyzwanie wczesnemu rozrusznikowi Amarachi Pipi z Wielkiej Brytanii, zanim skończyła w 52,41 sekundy, zostawiając Rumunkę Andreę Miklos zaledwie tysiące sekund za sobą, aby zakończyć wieczorne zwycięstwo w wyścigu.

Jej mocne półfinały nastąpiły po znakomitym występie w porannych wyścigach, które zdominowały ją w czasie 52.00, zaledwie 0,01 sekundy od jej rekordu osobistego, co czyni ją najszybszą kwalifikacją do półfinałów.

Rozmawiając z RTÉ Sport po dotarciu do finału, Healy powiedział: „Jestem absolutnie podekscytowany. Nie dotarłem do dzwonka pierwszy, ale kiedy spadłem o 300, wiedziałem, że dam radę”. [Pipi] a potem wyszedłem zza rogu i powiedziałem: „Kwalifikuję się do tego finału, nie ma innego wyjścia”.

Jeśli chodzi o jej perspektywę na sobotni finał, Healy dodała, że ​​dostanie się bez większej presji.

„Dostanie się do finału to bonus i jak powiedział Paul Robinson:„ Jeśli nie ma presji, jesteś niebezpieczny, jeśli nie masz nic do stracenia, jesteś niebezpieczny ”- powiedziała.

“Więc wyjdę tam i dam z siebie wszystko i jestem po prostu podekscytowany, że mogę być w finale. Ale to nie koniec tylko dlatego, że dostałem się do finału. Pójdę tam i dam z siebie wszystko.” że mam. ”

Na 800m Nadia Power awansowali do półfinału imprezy, zajmując drugie miejsce w popołudniowym upale.

Power nigdy nie wydawał się zagrożony brakiem miejsca w pierwszej trójce i prowadził w czasie 2: 03.16.

Dla mężczyzn 800m, Oznacz angielski i Cian McPhillips dotarł do półfinału.

READ  Polski piłkarz został brutalnie pobity przez kibica podczas meczu, który miał być rozegrany bez widowni

Urodzony w Anglii z Donegal, przeżył potknięcie w ostatnim zakręcie w swoim biegu i zajął trzecie miejsce w czasie 1: 49,79. Skończył za Patrykiem Dobkiem z Polski i Francuzem Pierre-Ambroise Bosse.

Nastolatek z Longford, McPhillips, zwrócił uwagę na swój talent w skomponowanym występie, kiedy zajął drugie miejsce w swoim biegu w czasie 1: 49.98 i został zatrzymany tuż poza linią przez Hiszpana Mariano Garcię.

18-latek powiedział RTÉ Sport, że jest „zadowolony” ze sposobu, w jaki biegał.

„Nie poszło zgodnie z planem. Miałem nadzieję, że znajdę się na ramieniu lidera, a start poszedł szybciej niż oczekiwano, ale cieszę się, że wróciłem” – powiedział McPhillips.

„Wiedziałem, że muszę się ruszyć, ponieważ upadałem i wiedziałem, że chłopaki przede mną wykonali dobre kopnięcia. Musiałem być tam na górze i naciskać na nich, a na szczęście otworzyła się luka i udało mi się ją wyciągnąć. “

Kildares John Fitzsimons nie trafił do finału po zajęciu piątego miejsca w czasie 1:51,00 w biegu 4, 0,03 sekundy przed trzecim miejscem w kwalifikacjach.

Andrew Coscoran i Paul Robinson wziął udział w finale mężczyzn na 1500m w ostatniej imprezie nocy.

Coscoran był siódmy w czasie 3: 40.38, Robinson dziesiąty po 3: 40,74.

Norweg Jakob Ingebrigtsen, który jako pierwszy przekroczył linię mety, został zdyskwalifikowany po wyścigu, co spowodowało, że Polak Marcin Lewandowski na ojczystej ziemi awansował do złota, przed hiszpańskim duetem Jesus Gomez i Ignacio Fontes, którzy zdobyli srebro i brąz.

Gdzie indziej, na 400 m kobiet, były rozczarowania Sophie Becker który nie mógł wyprzedzić.

Becker zajęła piąte miejsce wśród sześciu zawodników w swoim biegu i wykonała dobrą robotę, utrzymując tempo i kończąc na trzecim miejscu z czasem 53,31.

Jednak ponieważ tylko dwóch pierwszych automatycznie kwalifikowało się z każdego biegu, nie było wystarczająco szybko, aby stać się jednym z najszybszych przegranych.

Sharlene Mawdsley wystartowała dobrze przed zajęciem piątego miejsca w swoim biegu 53,68.

Tymczasem we wcześniejszych biegach na 800 m, Szyfon Buttner Clerk nie mógł awansować po czwartym miejscu tuż poza trzema automatycznymi kwalifikacjami.

Cléirigh Buttner brał udział w wyścigu strategicznym, w którym tempo było dość niskie przez pierwsze 400 metrów. Na ostatnim okrążeniu była źle ustawiona po wewnętrznej i nie mogła wyprzedzić Hiszpanki Danielę Garcia na ostatnim okrążeniu.

Cléirigh Buttner pobiegła 2: 04.47, czyli daleko poza jej irlandzkim rekordem halowym.

Georgie Hartigan W późniejszym biegu również zajęła czwarte miejsce i straciła miejsce w półfinale, gdy pobiegła 2: 04.74 w Toruniu.

Kolejny dobry występ irlandzkiej zawodniczki Hartigan prowadził do ostatnich etapów, po czym ostateczna zwyciężczyni Christina Herring przejęła kontrolę nad wyścigiem i nie była w stanie wyprzedzić Sary Kuivisto na trzeciej prostej na ostatniej prostej.

Oglądaj Halowe Mistrzostwa Europy od 4 do 7 marca na RTÉ Player i RTÉ2, a poranne sesje odbywają się wyłącznie na Player.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *