Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Producent napojów w Polsce mianuje robota AI na „eksperymentalnego” dyrektora generalnego

Published

on

Producent napojów w Polsce mianuje robota AI na „eksperymentalnego” dyrektora generalnego
NOWE DELHI: Ponieważ kilku pracowników już żyje w strachu przed możliwym przejęciem Rynki I Oferty pracy z sztuczna inteligencja (AI) w przyszłości a napoje firmy w Polska podobno wyznaczył sztuczną inteligencję robot jako „eksperymentalny” Dyrektor generalny.
Według doniesień, firma Dictador, najbardziej znana ze swoich rumów, zleciła robotowi nadzorowanie rozwoju firmy w kierunku jednorazowych przedmiotów kolekcjonerskich, komunikacji, a nawet planowania strategicznego. Robot nazywa się „Mika”.
„Decyzja zarządu Dyktadora jest jednocześnie rewolucyjna i odważna” – powiedział szef europejski Marek Szoldrowski. „Ten pierwszy robot przypominający człowieka, wyposażony w sztuczną inteligencję w strukturze korporacyjnej, na zawsze zmieni świat, jaki znamy” – powiedział.
Główne decyzje, takie jak zatrudnianie i zwalnianie, nadal będą w rękach pracowników firmy, podczas gdy Mika w dużej mierze skupi się na wyborze artystów, którzy zaprojektują niestandardowe butelki.
„Mój proces decyzyjny opiera się na kompleksowej analizie danych i zgodności z celami strategicznymi firmy” – powiedziała Mika w rozmowie z agencją informacyjną Reuters. „Jest wolny od osobistych uprzedzeń i zapewnia bezstronne, strategiczne decyzje, w których priorytetem jest dobro organizacji” – stwierdzono.
Dictador przoduje w tego typu akrobacjach opartych na technologii, oferując w zeszłym tygodniu coś, co nazwał „pierwszą na świecie tokenizacją dojrzałego rumu”, a w zeszłym roku oferując rum za pośrednictwem NFT (co szybko zebrało dla firmy 25 000 dolarów).
Generatywny sztuczna inteligencja Oczekuje się, że w przyszłości firmy będą podejmować więcej decyzji. Według niedawnego raportu sztuczna inteligencja może do roku 2040 wnieść do światowej gospodarki od 2,6 do 4,4 biliona dolarów rocznie. W raporcie wskazano również, że sztuczna inteligencja mogłaby umożliwić roczny wzrost wydajności pracy o 0,1% do 0,6% w tym samym okresie.
(Przy udziale agencji)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *