Connect with us

Nauka

Producent luksusowych jachtów wykorzystany przez Rafę Nadala i Fernando Alonso do otwarcia stoczni w Ras Al Khaimah

Published

on

Producent luksusowych jachtów wykorzystany przez Rafę Nadala i Fernando Alonso do otwarcia stoczni w Ras Al Khaimah

Firma luksusowych jachtów z Polski otworzy wkrótce stocznię stoczniową w Ras Al Khaimah.

Sunreef Yachts otwiera swoje pierwsze zagraniczne centrum w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu z Bliskiego Wschodu i Azji.

Klientami firmy są tenisista Rafael Nadal oraz mistrzowie Formuły 1 Fernando Alonso i Nico Rosberg.

„ZEA i Dubaj są świetne, ponieważ jest to rozwijający się rynek” – powiedział Francis Lapp, prezes i założyciel Sunreef Yachts. Narodowy w rozmowie w Gdańsku w siedzibie firmy.

Jest to inwestycja 100 mln Dh. Zaczniemy od 50 osób, a za dwa, trzy lata może dojdziemy do 600 lub 800 osób.

Francis Lapp, Sunreef Yachts

„W Ras Al Khaimah zrobimy te same luksusowe katamarany, które robimy tutaj w Gdańsku.

„To 100 milionów dh [$27.2m] inwestycja. Zaczniemy z 50 osobami, a za dwa, trzy lata być może dojdziemy do 600 lub 800 osób.”

Firma posiada centrum w północnopolskim mieście portowym, zatrudniające ponad 1000 pracowników, zajmujące się projektowaniem i produkcją eleganckich jachtów.

W swoich warsztatach na wybrzeżu Morza Bałtyckiego kompaktowe katamarany o podwójnym kadłubie od 50 do 140 stóp transatlantyckich są szyte na miarę dla każdego klienta.

Linki do głównych kupujących

Lapp powiedział, że podczas gdy inni europejscy producenci statków często zakładali swój drugi zakład w Turcji, widział lepsze możliwości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Wierzę, że będzie to bardzo silny rynek, aby dotrzeć do Australii, regionu oceanicznego, Bliskiego Wschodu i krajów takich jak Indie i Chiny” – powiedział.

„Ponadto znam ludzi w Ras Al Khaimah, to dobre miejsce”.

Według danych UE z 2021 r. Polska odpowiada za ponad połowę eksportu jachtów z UE.

READ  Modląc się o pokój poza domem

Kraj jest ósmym co do wielkości eksporterem jachtów na świecie i produkuje około 22 000 jednostek motorowych, żaglowych i luksusowych, z czego 95% jest eksportowane.

Główni nabywcy polskich jachtów znajdują się w Europie, Turcji, Rosji, Kanadzie, Australii, Chinach, Japonii, Tajlandii i na Bliskim Wschodzie.

Sunreef ma biura w Gdańsku, Dubaju i Miami i specjalizuje się w katamaranach dwukadłubowych, które według entuzjastów oferują większą stabilność i więcej przestrzeni życiowej niż tradycyjne jachty.

pływające wioski

Przestrzeń fitness na zewnątrz z drewnianymi panelami.

Zapowiadane jako luksusowe wakacyjne „pływające wille”, eleganckie modele wyposażone są w polerowane drewno orzechowe, naturalne dębowe wnętrza wykończone delikatnym różowym złotem i mosiądzem, lśniące granitowe blaty w dużej kuchni i jadalni.

Jachty są wyposażone w prywatne kabiny, garderoby, duże okna w pełni wyposażonych siłowniach z widokiem na morze, pokłady, basen spa i strefy wypoczynkowe, które pełnią funkcję plenerowego kina.

Na większych jachtach skutery wodne są przechowywane w boksach garażowych, a platformy hydrauliczne można opuścić, aby stworzyć przejście i stworzyć atmosferę klubu plażowego dla rozrywki na morzu.

Stocznia RAK wpisuje się w plany ekspansji firmy, mające na celu radzenie sobie z rosnącymi zamówieniami i rosnącym apetytem na luksusowe podróże.

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży superjachtów, a bogaci kupują łodzie, aby uniknąć ograniczeń w podróżowaniu.

Oczekuje się, że trend ten utrzyma się wraz ze zwiększonym popytem na ekskluzywne lokalizacje z dala od zatłoczonych miejsc wakacyjnych w okresie boomu turystycznego po Covid.

Superjachty definiuje się jako łodzie o długości powyżej 24 metrów lub 78 stóp, które zazwyczaj wymagają załogi, a ich ceny zaczynają się od 2 milionów do ponad 20 milionów dolarów.

Sprzedaż luksusowych łodzi wzrosła o ponad 8% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r. w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią w 2019 r., według publikacji branżowej Superyacht Group.

READ  Biden wybucha w Niemczech, gdy rosyjska umowa gazowa grozi wojną na Ukrainie: „Wejdź i zrób więcej” | Nauka | Aktualności

ekologiczne katamarany

Great White, 23,95-metrowy katamaran Sunreef Power należący do gwiazdy tenisa Rafaela Nadala i przeznaczony do długich rejsów.

W Stoczni Gdańskiej inżynierowie i robotnicy zajęci byli przygotowywaniem w pełni dostosowanych jednostek pływających.

„Wprowadzamy jakość superjachtu do architektury wielokadłubowej” – powiedział Lapp.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani energią odnawialną, zieloną technologią w naszym projekcie. To nowa podróż ultranowoczesnymi katamaranami słonecznymi.”

Dwukrotny mistrz F1 Alonso był niedawno w Dubaju, aby pożeglować na najnowszym wodowaniu Sunreef.

Całkowicie elektryczny jacht zapewnia cichą, bezpaliwową żeglugę i integruje ultralekkie panele słoneczne na całe ciało na kadłubie, maszcie i dachu.

Napęd jest w 100% elektryczny, a podczas używania żagla jednostka generuje energię z ruchu śmigieł.

Alonso zamówił w Sunreef swój pierwszy jacht – eko-elektryczny katamaran, który chciał połączyć zieloną technologię, styl życia i wygodę.

„Naprawdę chciałem zbudować katamaran, ponieważ chciałem wykorzystać więcej miejsca i wszystkie inne zalety, jakie niesie ze sobą wielokadłubowiec” – powiedział w oświadczeniu.

„Moją wizją był luksusowy statek najwyższej jakości.

„To będzie mój pierwszy jacht. Chcę, żeby jacht był zawsze gotowy do startu. Czasami spontanicznie wypływam w morze, więc chcę mieć pewność, że jacht jest niezawodny.”

Dwa lata temu gwiazda tenisa Nadal i jego żona byli mocno zaangażowani w wygląd 80-stopowego jachtu wielokadłubowego zaprojektowanego do długich rejsów, który zamówił na swoje 38. urodziny.

Wyeliminował dodatki, takie jak zewnętrzne jacuzzi dla szerszych, bardziej otwartych przestrzeni, a do wnętrza wybrał stonowane odcienie szarości i beżu.

O nazwie wielki białyJacht pomógł mu odprężyć się wraz z rodziną w przerwach od ciężkiego treningu.

„Jako ktoś z wyspy takiej jak ja, morze jest częścią naszego życia” – powiedział wtedy w oświadczeniu.

„Chciałem poczuć się jak we własnym domu”.

Zaktualizowano: 09.07.2022, 04:00

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *