Connect with us

sport

Primera Division. FC Barcelona ogłosiła datę wyborów na prezesa klubu

Published

on

FC Barcelona oficjalnie ogłosiła, że ​​wybory prezydenckie „Blaugrany” odbędą się od 20 do 21 marca 2021 roku.

Taka decyzja zapadła na regularnym posiedzeniu zarządu w czwartek, po którym kataloński klub podał obszerne informacje.

“Na podstawie porozumienia zawartego na posiedzeniu 20 i 21 marca 2021 r. Zarząd zaplanował kolejne wybory na prezesa klubu” – poinformowano w komunikacie. Wyjaśniono, że jest to pierwszy możliwy termin przewidziany w statucie klubu. Ze względu na szczególne okoliczności Covid-19 wybory potrwają cały weekend iw różnych lokalizacjach, z możliwością głosowania korespondencyjnego.

Na spotkaniu zapadła również decyzja o innym terminie. I tak 25 października podczas meczu z Realem Madryt wyznaczono zwyczajne walne zgromadzenie delegatów.

Ponadto przeanalizowano treść ostatniego Walnego Zgromadzenia Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, w którym szczegółowo opisano spadek dochodów klubów europejskich w związku z globalną pandemią koronawirusa. Szacuje się, że kluby ze starego kontynentu stracą w ciągu dwóch lat łącznie około 4 miliardy euro.

„Według FIFA 90 procent tych strat ma wpływ na budżet klubów i ma bezpośredni wpływ na rynek transferowy. Zmniejszy to koszty transferowe o 20 do 30 procent. Sprzedając prawa telewizyjne do tegorocznej Ligi Mistrzów i Europy League, kluby otrzymają o 575 milionów euro mniej. ” z powodu przełożenia gier i wznowienia gier w skróconym formacie ”- napisano na oficjalnej stronie internetowej„ Blaugrany ”.

Obecnym prezydentem Barcelony jest Josep Maria Bartomeu, który ma trudności od stycznia 2014 roku.

sztuka

READ  Premier League: angielskie media po meczu Liverpool-Leeds
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *