Connect with us

Nauka

Prezydent Jokowi przyjeżdża na Ukrainę z Polski

Published

on

Dżakarta (ANTARA) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) we wtorek wylądował na międzynarodowym lotnisku w Rzeszowie około 11:50 czasu lokalnego po złapaniu lotu z międzynarodowego lotniska w Monachium.

Ponadto prezydent Jokowi i jego świta będą kontynuować podróż drogą lądową z Rzeszowa, oddalonego o około 80 kilometrów od granicy z Ukrainą, pociągiem do stolicy Ukrainy, Kijowa.

Przed dalszą wizytą na Ukrainie prezydent Jokowi przejedzie i odpocznie chwilę w hotelu w Rzeszowie, a następnie we wtorek wieczorem uda się w 12-godzinną podróż pociągiem do Kijowa.

Po przybyciu do Rzeszowa prezydent i jego otoczenie zostali przyjęci przez zastępcę gubernatora województwa rzeszowskiego Rodosław Wiatr, ambasador Indonezji w Polsce Anitę Luhulimę oraz attaché obrony Indonezji płk Adi Triadi.

Powiązane wiadomości: Prezydent wzywa G7 do wsparcia eksportu pszenicy na Ukrainę

Wcześniej minister spraw zagranicznych Retno Marsudi zadeklarował, że prezydent Jokowi i pierwsza dama Iriana oraz ich świta pojadą przez Polskę na Ukrainę.

Marsudi zaangażował się w intensywną komunikację ze wszystkimi stronami, w tym z Prezydentem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UN OCHA), tureckim ministrem spraw zagranicznych, sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, niektórymi władzami ukraińskimi i rosyjskimi . oficerów.

Powiązane wiadomości: rozmowy z Indonezji, wiadomości na szczycie G7

Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Soekarno-Hatta w Tangerang, Banten, przed wyjazdem z rozpoczęcia podróży zagranicznej w niedzielę (26 czerwca), prezydent przekazał, że jego misja na Ukrainie i w Rosji ma na celu budowanie dialogu, zatrzymanie wojny i buduj pokój.

„Po Niemczech odwiedzę Ukrainę i spotkam się z prezydentem Zełenskim. Misją jest zaproszenie prezydenta Ukrainy, prezydenta Zełenskiego, aby otworzył przestrzeń do dialogu w kontekście pokoju” – powiedział wówczas.

Prezydent Jokowi będzie realizował również podobną misję podczas planowanego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie po opuszczeniu Kijowa.

READ  Jeśli masz takie BMI, wzrasta ryzyko śmierci z powodu COVID, mówi CDC

Powiązane wiadomości: Prezydent, bliskość przywódców G7 budzi nadzieję na światowy pokój: KSP

Powiązane wiadomości: Jokowi zaprasza kraje G7 do inwestowania w czystą energię w Indonezji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.