Connect with us

Gospodarka

Prezydent Ilham Alijew przesyła listy gratulacyjne Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie

Published

on

Prezydent Ilham Alijew przesyła listy gratulacyjne Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie

BAKU, Azerbejdżan, 3 maja. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew przesłał list gratulacyjny prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie – podaje Dasfazit.

„Drogi panie prezydencie,

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pragnę w imieniu swoim i narodu azerbejdżańskiego przekazać Państwu, a za Państwa pośrednictwem całemu waszemu narodowi, szczere gratulacje i najlepsze życzenia.

Jesteśmy zadowoleni z obecnego stanu stosunków między Azerbejdżanem a Polską, które opierają się na tradycjach przyjaźni i wzajemnego szacunku. Nasza szybko rozwijająca się współpraca w dziedzinie gospodarki, transportu, kultury i innych dziedzin służy interesom naszego kraju i naszych obywateli.

Wysoko cenimy pozycję Polski jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej i inicjatora programu Partnerstwa Wschodniego, który przyczynia się do kształtowania polityk UE mających na celu promowanie współpracy regionalnej na całym Kaukazie Południowym.

Jestem przekonany, że będziemy konsekwentnie kontynuować wspólne wysiłki na rzecz wykorzystania istniejącego potencjału stosunków azerbejdżańsko-polskich, poszerzania zakresu naszej współpracy i wypełniania jej nowymi treściami.

„W te święto życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia i powodzenia w przedsięwzięciach, a przyjaznemu narodowi polskiemu życzę stałego pokoju i pomyślności” – napisano w liście.

READ  Polska kupuje odrzutowce, czołgi i haubice z Korei Południowej – mówi minister
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *