Connect with us

Sport

Prezydent FIFA mówi, że dwuletnie mistrzostwa świata mogą rozwiązać kryzys migracyjny

Published

on

Prezydent FIFA Gianni Infantino wywołał w środę burzę, twierdząc, że odbywające się co dwa lata mistrzostwa świata pomogą rozwiązać kryzys uchodźczy w Afryce.

Infantino próbował sprzedać europejskim prawodawcom korzyści płynące z odbywających się co dwa lata mistrzostw świata w przemówieniu do Rady Europy. Podczas gdy niektórzy uważają, że mistrzostwa świata odbywające się co dwa lata byłyby niczym innym, jak sposobem dla organizacji miliarderów na zarobienie jeszcze większych pieniędzy, Infantino wierzy, że mistrzostwa świata odbywające się co dwa lata dałyby krajom poza Europą więcej możliwości w piłce nożnej – ale posunął się jeszcze dalej. Infantino powiedział, że piłka nożna może przynieść „nadzieję” krajom afrykańskim, aby ludzie tam nie musieli emigrować i nie ryzykować „śmierci na morzu”.

„Kiedy myślimy o reszcie świata i większości Europy, musimy pomyśleć o tym, co niesie ze sobą piłka nożna. W piłce nożnej chodzi o możliwości, o nadzieję, o reprezentacje narodowe. Nie możemy powiedzieć reszcie świata, że ​​dadzą nam twoje pieniądze, ale oglądaj nas w telewizji. Musimy je uwzględnić.

„Musimy znaleźć sposoby, aby zaangażować cały świat, aby dać nadzieję Afrykanom, aby nie musieli przemierzać Morza Śródziemnego, aby być może znaleźć lepsze życie, ale z większym prawdopodobieństwem znaleźć śmierć na morzu”.

Komentarze Infantino nie zostały dobrze przyjęte. Tony Burnett, dyrektor naczelny Kick It Out, organizacji na rzecz równości i integracji w piłce nożnej, natychmiast ją potępił.

„FIFA to wielomiliardowa organizacja” Burnett powiedział w Sky Sports. „Mają już zasoby, aby inwestować w tworzenie i tworzenie możliwości dla osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na całym świecie. Dlatego całkowicie nie do przyjęcia jest sugerowanie, że odbywające się dwa razy w roku Mistrzostwa Świata, nastawione przede wszystkim na generowanie dalszych zysków dla FIFA, mogą być rozwiązaniem dla migrantów, którzy ryzykują życiem, czasami uciekając z krajów rozdartych wojną w poszukiwaniu lepszego życia.

Prezydent FIFA Gianni Infantino metaforycznie wsadził nogę do ust tak daleko, jak tylko mógł podczas przemówienia w Radzie Europy. (Zdjęcie: Harold Cunningham – FIFA/FIFA przez Getty Images)

Infantino: komentarze zostały wyrwane z kontekstu

Później w środę, po obejrzeniu bałaganu spowodowanego jego komentarzami, Infantino próbował to naprawić. Najłatwiejszym sposobem, aby to zrobić, byłoby przeproszenie, że odbywające się dwa razy w roku Mistrzostwa Świata mogą naprawić afrykański kryzys migracyjny, ale Infantino postanowił nie iść w tym kierunku. Zamiast tego postanowił wycofać swoje komentarze, twierdząc, że zostały wyrwane z kontekstu.

„Biorąc pod uwagę, że niektóre uwagi, które poczyniłem dzisiaj przed Radą Europy, wydają się być błędnie zinterpretowane i wyrwane z kontekstu, chciałbym wyjaśnić, że moim szerszym przesłaniem w moim przemówieniu było to, że każdy na stanowisku decyzyjnym ma obowiązek pomagać poprawić sytuację ludzi na całym świecie”, Infantino powiedział w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. „Jeżeli jest więcej możliwości, w tym w Afryce, ale na pewno nie tylko na tym kontynencie, to powinno pozwolić ludziom na skorzystanie z tych możliwości we własnych krajach.” To była ogólna uwaga niezwiązana bezpośrednio z możliwością grania w FIFA World Puchar co dwa lata.”

Infantino zasadniczo mówi, że FIFA mogłaby stworzyć więcej miejsc pracy w niektórych krajach Afryki, co z kolei zniechęciłoby ludzi do wyjazdu i migracji do Europy. Twierdził, że to tylko „ogólna uwaga”, a nie dwuletnie mistrzostwa świata. Powiedział to jednak podczas przemówienia o swojej strategii „przyszłości futbolu”, która skupiała się wyłącznie na odbywających się co dwa lata mistrzostwach świata.

READ  Robert J. Tracey Jr. 1958-2021 | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.