Connect with us

Świat

Premier zresetuje trzecią dawkę szczepionki dla starszych Izraelczyków po tym, jak zespół ekspertów skinął głową

Published

on

Oczekuje się, że premier Naftali Bennett ogłosi swoje poparcie dla starszych Izraelczyków w otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki koronawirusowej po tym, jak wyznaczony przez rząd panel ekspertów ds. Zdrowia zatwierdził przełomową inicjatywę w środę wieczorem.

Stanowisko panelu zostanie przedstawione Bennettowi i sekretarzowi zdrowia Nitzanowi Horowitzowi podczas spotkania w czwartek rano. Następnie premier ma ogłosić swoje poparcie dla Izraelczyków powyżej 60 roku życia, aby otrzymać trzecią dawkę szczepionki.

Według hebrajskich mediów głosowanie panelu nie było jednomyślne, ale większość opowiedziała się za szczepieniem przypominającym dla starszych Izraelczyków w świetle rosnącej liczby ciężko chorych pacjentów w ostatnich tygodniach.

Liczba nowo chorych poważnie chorych wzrosła z 20 w poniedziałek do 33 we wtorek do 41 w środę.

Urzędnicy służby zdrowia szacują, że do końca sierpnia będzie łącznie 1000 pacjentów w ciężkim stanie.

Podczas środowej dyskusji panelowej przedstawiono dane pokazujące, że skuteczność szczepionki w zapobieganiu poważnym chorobom u osób po 60. roku życia zaszczepionych w styczniu spadła z 97% w kwietniu do 81% w lipcu.

Podczas gdy większość ekspertów opowiadała się za podaniem Izraelczykom trzeciej dawki w wieku powyżej 60 lat, niektórzy woleli podnieść próg do 65 lat. Haaretz powołał się na anonimowych ekspertów, którzy wyrazili zaniepokojenie brakiem danych na temat trzeciej dawki, ale przyznali też, że odroczenie decyzji w tej sprawie może mieć katastrofalne skutki.

Mężczyzna otrzyma trzecią dawkę szczepionki koronawirusowej Pfizer BioNTech 12 lipca 2021 r. w Sheba Medical Center. (Jack Guez / AFP)

Panelowi przedstawiono również dane z Wielkiej Brytanii, w których spadek skuteczności szczepionki nie był tak poważny, prawdopodobnie dlatego, że biorcy musieli czekać trzy miesiące między pierwszą a drugą dawką, w przeciwieństwie do Izraelczyków, którzy czekali około trzech tygodni.

READ  Białoruś: Marsz kobiet w Mińsku. Mężczyźni w kominiarkach nie powstrzymali Białorusinek [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gdy Bennett podejmie decyzję, sprawa przejdzie do dyrektora Departamentu Zdrowia Nachmana Asha, którego zgoda jest wymagana, aby trzecia dawka mogła zostać szerzej rozpowszechniona. Izrael zaczął administracja trzecie szczepienie przypominające podano dwa tygodnie temu osobom z poważnie osłabionym układem odpornościowym, co stanowi globalny precedens.

Bennett już we wtorek wskazał, że Izrael zmierza do dystrybucji boostera.

„Mamy to na wierzchu, uwierz mi”, powiedział Bennett podczas wizyty w domu spokojnej starości w Jerozolimie. “Przynajmniej miesiąc [we’ve been working on] Rzeczy, które muszą zaowocować. Jesteśmy bardzo blisko. Im mniej o tym rozmawiamy, tym większa szansa, że ​​to się stanie. Pracuję nad tym.”

Niektórzy analitycy mają ostrzegł, że liczby dotyczące skuteczności szczepionek są podatne na duże niedokładności ze względu na szereg czynników, w tym to, czy istnieją dokładne dane na temat wskaźników zakażeń u osób niezaszczepionych, co ma kluczowe znaczenie dla takich statystyk.

Zagraniczni pracownicy i osoby ubiegające się o azyl bez ubezpieczenia zdrowotnego otrzymają szczepionkę COVID-19 28 lipca 2021 r. w centrum szczepień w południowym Tel Awiwie. (Miriam Alster / Flash90)

Bennett powtórzył swój apel we wtorek, aby każdy, kto jeszcze nie został zaszczepiony, zrobił to tak szybko, jak to możliwe.

Dane Ministerstwa Zdrowia wykazały, że we wtorek 2269 Izraelczyków uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, co jest wynikiem nienotowanym od połowy marca. W środę w Izraelu było 149 poważnych przypadków, ponad dwa razy więcej niż tydzień temu.

W niedzielę dr. Anthony Fauci, czołowy amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych, mówi o kwestii szczepień przypominających.

Fauci powiedział, że rządowi eksperci analizują wstępne dane, aby rozważyć, czy zalecić szczepionkę przypominającą osobom, które zostały zaszczepione. Zasugerował, że niektórzy z najbardziej zagrożonych, tacy jak pacjenci po przeszczepieniu narządów i pacjenci z rakiem, “prawdopodobnie” będą zalecani do zastrzyków przypominających.

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych nie wprowadziliśmy paywalla. Jednakże, ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo podczas korzystania z The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *