Connect with us

Świat

Prawnicy krytykują rząd meksykański za publikowanie tekstów dotyczących uprowadzeń studentów

Published

on

Prawnicy krytykują rząd meksykański za publikowanie tekstów dotyczących uprowadzeń studentów

MEXICO CITY (Reuters) – Adwokaci krewnych 43 uczniów-nauczycieli, którzy zniknęli siedem lat temu w południowym Meksyku, skrytykowali ujawnienie przez rząd w piątek rozmów między podejrzanymi przestępcami a władzami związanymi ze sprawą.

Uczniowie Ayotzinapa Rural Teachers’ College zniknęli w stanie Guerrero 26 września 2014 r. Zidentyfikowano szczątki tylko trzech uczniów.

Rządowy dokument egzekucyjny opublikowany przez rząd wskazuje, że wysoki rangą członek grupy przestępczej Guerreros Unidos poprosił policję o ekstradycję studentów w noc ich zniknięcia w mieście Iguala.

„Rozpowszechnianie w ten sposób informacji o toczącym się śledztwie jest ryzykowne, ponieważ może to zagrozić jego sukcesowi” – ​​czytamy w oświadczeniu Centrum Praw Człowieka Miguela Agustina Pro, które reprezentuje rodziny ofiar.

Według stenogramu opublikowanego w piątek przez MSW na prośbę prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora, co najmniej 17 studentów zostało zabranych do „jaskini”.

Nierozwiązane porwanie wstrząsnęło krajem, wywołało masowe protesty w 2014 roku i zostało potępione na arenie międzynarodowej jako jeden z najciemniejszych przykładów długotrwałych trudności rządu w zapobieganiu przemocy lub potępianiu winnych.

Członkowie rodzin ofiar od dawna oskarżają władze meksykańskie, w tym wojsko, o współudział w zaginięciach studentów.

Lopez Obrador potwierdził w styczniu, że świadek zamieszał żołnierzy https://www.reuters.com/article/us-mexico-crime-ayotzinapa-idUSKBN29Q2NY w zaginięcia studentów w 2014 roku.

(Raportowanie Liz Diaz i Noe Torresa; pisanie przez Cassandrę Garrison; montaż przez Williama Mallarda)

READ  Pełne oddziały intensywnej terapii, przepełnione krematoria: COVID wstrząsa chińskimi miastami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *