Connect with us

Świat

Prawie 12 000 nowych zakazów w Czechach. Większość od początku pandemii

Published

on

W Czechach zgłoszono 11984 zakażeń koronawirusem. To największy dzienny wzrost od początku pandemii – podało ministerstwo zdrowia w tym kraju.

W. Republika Czeska Rośnie liczba mieszkańców szpitala. Obecnie przebywa w szpitalach ponad 4 tysiące pacjentów z Covid-19włącznie z 634 w złym stanie.

Zwiększył się również udział osób zakażonych w ogólnej liczbie respondentów. Od 9 do 19 października testy na koronawirusa były ponad 25 procent z pozytywnymi wynikami z wyjątkiem jednego dnia.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało informacje o zgonach. Ostatecznie 97 z nich odnotowano w poniedziałek, co jest rekordową liczbą jak na jeden dzień w Czechach. Byłeś we wtorek 42 zgonówale równowaga prawdopodobnie wzrośnie. W sumie od początku pandemii w kraju zmarło 1619 pacjentów z Covid-19.

SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się najszybciej na obszarach miejskich Zlin na wschodzie Republiki Czeskiej, gdzie W ciągu tygodnia na 100 000 przypadało 881 nowych przypadków. Mieszkańcy. Drugi co do wielkości wzrost zachorowań odnotowano w okolicach Prościejowa na Morawach.

Wprowadzony w Czechach w środę Obowiązek noszenia masek ochronnych poza zamkniętymi pomieszczeniami. Nie dotyczy to sportowców. Jeśli kierowca nie podróżuje sam i nie przewozi osób spoza rodziny, obowiązkowe są również maski na twarz.

Minister zdrowia Roman Prymula uważa, że ​​nadal istnieje zbyt duży kontakt między ludźmi bez zachowania dystansu społecznego, co sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, a wprowadzone ograniczenia nie są przestrzegane. Jak przewiduje Największy stres dla systemu opieki zdrowotnej wystąpi między 3 a 11 listopada. Wtedy będzie więcej przypadków infekcji i więcej osób będzie hospitalizowanych.

Prymula Nie wykluczył dalszego zaostrzania ograniczeń. Media spekulują, że niektóre obiekty usługowe i sklepy mogą być zamknięte lub może zostać nałożony zakaz wychodzenia z domu w nocy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.