Connect with us

Nauka

Pracownicy uwielbiają biuro | EurobuildCEE

Published

on

Od pierwszej blokady liczba osób pracujących tylko w biurze wzrosła o 26 proc. – wynika z najnowszych badań zleconych przez Skanska.

Prawie połowa pracowników codziennie przychodzi do biura, chociaż ponad 60 proc. Ankietowanych stwierdziło, że w domu mają odpowiednie warunki pracy. Badanie koncentruje się na Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Około 40 procent stwierdziło, że nie jest w stanie utrzymać zdrowej równowagi między pracą a życiem osobistym podczas pracy w domu. Pracownicy narzekali także na brak życia społecznego. Pomimo trwającej pandemii, dwie trzecie ankietowanych nadal uważa biura za bezpieczne. W Polsce odsetek ten sięgnął 70 proc. Badanie potwierdza, że ​​praca w biurze jest uważana przez pracowników za bardziej produktywną – tylko 20 proc. Stwierdziło, że woli pracować z domu.

Pomimo pandemii wyraźnie widzimy niezaprzeczalnie ważną rolę przestrzeni biurowej w życiu zawodowym wielu osób. Nie chodzi tylko o kwestie praktyczne, takie jak bezpośredni dostęp do sprzętu czy możliwość bezpośredniego omówienia różnych spraw ze współpracownikami. Przede wszystkim praca w biurze to dla pracowników naturalny sposób na ustalenie i utrzymanie zdrowej granicy między karierą a życiem prywatnym.
Arkadiusz Rudzki, wiceprezes wykonawczy ds. Leasingu i sprzedaży w Skanska

Badanie ankietowe 1200 pracowników biurowych przeprowadziła firma Zymetria

READ  Inwestycja Southern Park w trakcie | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *