Connect with us

Świat

Pracownicy Google i Amazon publikują anonimowy list potępiający firmę za kontrakt z Izraelem

Published

on

Grupa anonimowych Amazonka Pracownicy opublikowali komentarz informujący pracodawcę o niedawnej umowie z Izrael i wezwał firmę do wycofania się z projektu.

„Piszemy jako sumienni pracownicy Google i Amazon z różnych środowisk” – czytamy w liście. wysłano The Guardian ogłosił to we wtorek od około 400 pracowników Amazon i Google. „Wierzymy, że rozwijana przez nas technologia powinna służyć i wspierać ludzi na całym świecie, w tym wszystkich naszych użytkowników. Jako pracownicy, którzy utrzymują te firmy, mamy moralny obowiązek wypowiadać się przeciwko naruszeniom tych podstawowych wartości”.

REPREZENTANT. TLAIB chwali GRUPĘ, KTÓRA WZYWA NAS DO ZAKOŃCZENIA POMOCY DLA IZRAELA: „OD WAS WSZYSTKICH BĘDĘ SIŁĘ”

W liście czytamy dalej: „Z tego powodu jesteśmy zmuszeni wezwać przywódców Amazona i Google’a do wycofania się z projektu Nimbus i zerwania wszelkich powiązań z izraelską armią. Amazon podpisał ten list wewnętrznie. Jesteśmy anonimowi, bo boimy się odwetu.”

Pracownicy twierdzą, że Project Nimbus to partnerstwo ogłoszony w czerwcu, co sprawi, że Amazon będzie głównym dostawcą chmury dla izraelskiego rządu, „sprzeda niebezpieczną technologię izraelskiemu wojsku i rządowi” i „sprawi, że systematyczna dyskryminacja i wysiedlenia przez izraelskie wojsko i rząd będą jeszcze bardziej okrutne i zabójcze dla Palestyńczyków”.

SARAH SILVERMAN TRZYMA „ODDZIAŁ” PRZECIWKO ŻELAZNEJ KOPULE IZRAELA: „ŻADEN Z NICH NIE MÓWI O HAMAS!”

„Potępiamy decyzję Amazona i Google o podpisaniu kontraktu Project Nimbus z izraelskim wojskiem i rządem oraz prosimy o odrzucenie tej umowy i przyszłych kontraktów, które zaszkodzą naszym użytkownikom” – dodano w komentarzu. „Wzywamy globalnych pracowników technologii i społeczność międzynarodową do przyłączenia się do nas w budowaniu świata, w którym technologia promuje bezpieczeństwo i godność dla wszystkich”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Amazon nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od Fox News.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *