Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pozy. Szokujące nagranie TVN ze szpitala. Jaśkowiak zapowiada inspekcję

Published

on

Władze Poznania przeprowadzą inspekcję opisującą sytuację pacjentów w szpitalu, zgodnie z materiałem z poniedziałkowego programu TVN „Notatka”. J. Strusia o ludziach z Covid-19 – poinformował we wtorek prezydent miasta Jacek Jaśkowiak na posiedzeniu rady miasta.

W materiale w programie „Uwaga” stacja TELEWIZOR jeden z pacjentów szpital gminna J. Strusia w Pozy, która jest główną placówką w regionie do opieki nad pacjentami z Covid-19zwrócił uwagę, że na jego oddziale w nocy nie ma personelu medycznego i nikt nie przejmuje się ludźmi, którzy wzywają pomoc.

Raport pokazuje między innymi starszego mężczyznę skulonego na podłodze szpitala. Inny pacjent podkreślił, że pomimo złego stanu zdrowia nie był dializowany przez dziewięć dni.

„Umierający, tak mówią pacjenci o jednym z ukrytych oddziałów szpitala miejskiego w Poznaniu. Ludzie zostają całą noc i nikomu nie wolno wciskać przycisków alarmowych. Pacjenci umierają pomimo krzyku i krzyku” – czytamy na stronie programu, gdzie można znaleźć całość Widzi materiał.

Jaśkowiak zapowiada kontrolę szpitalną według raportu TVN

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miasta Poznania Prezydent RP Jacek Jaśkowiak i jego zastępca ds. zdrowia skomentował materiał. – Dokonam przeglądu wszystkich pozycji, które zostały zaprezentowane w TVN w ramach wczorajszego programu telewizyjnego – zapowiedział Jaśkowiak.

Dodał, że szpital nie otrzymał żadnych skarg od pacjentów. – Niedawno otrzymano e-mail od jednej z osób, które tam wypowiadały się (w TVN – materiał PAP), ale był to e-mail wysłany do Urzędu Miasta – powiedział prezydent.

Zobacz też

Oszacował również, że otwarcie szkół we wrześniu spowodowało niedobór szpitali od 50 do 100 osób. – Oczywiście musi to mieć odzwierciedlenie w jakości obsługi, ponieważ liczba pielęgniarek i lekarzy w tym obszarze jest niewystarczająca – powiedział.

READ  MMA. UFC Abu Dhabi. Mateusz Gamrot - Guram Kutateladze. Gruzin, zażenowany po walce, skomentował werdykt

– Były chwile, kiedy jedyny szpital naprawdę stał Covid-19 (w Poznaniu – PAP) Zdarzały się już sytuacje, w których liczba pacjentów przewyższała pojemność szpitala – podkreślił Jaśkowiak. Dodał, że nie chce usprawiedliwiać ewentualnych błędów popełnianych przez personel placówki. – Chciałbym zwrócić państwa uwagę na pewne obiektywne elementy wynikające z tego, że występują problemy kadrowe – wyjaśnił.

Pozy. Administracja miasta: Mamy już wstępne oświadczenia

Poinformował, że szpital im. J. Strusia był jedyną placówką, w której osoby zakażone koronawirusem były dializowane „przez bardzo długi czas”. – Liczba maszyn wykonujących te dializy była niewystarczająca dla liczby pacjentów. Zostało to zgłoszone do NFZ i sytuacja uległa poprawie, ponieważ tacy pacjenci są przyjmowani w innych szpitalach, powiedział, dodając, że personel działa w „ekstremalnych” warunkach.

Wiceprezydent Pozy Jędrzej Solarski nawiązując do materiału stacji TELEWIZOR, powiedział: „Jak tylko o tym usłyszeliśmy, poprosiłem o wyjaśnienie”. – Mam już wstępne oświadczenia. Według dyrekcji starszy mężczyzna leżący na korytarzu (na podłodze – PAP) nie leżał w nocy. Było południe, to była krótka chwila […] Ten staruszek przeżył i jest już w domu, jak powiedział mi zarząd – wyjaśnił.

Zobacz też

karetka

Dodał, że sytuacje przedstawione w materiale nie powinny mieć miejsca. Zwrócił uwagę, że szpital znajduje się obecnie w „niezwykle pilnej” sytuacji. – Był taki czas, kiedy brakowało nam ponad 100 pracowników medycznych, ale zapewniam, że na oddziale zawsze jest personel medyczny, bez względu na to, o której godzinie – powiedział Stolarski

Wskazał, że szpital otrzymał około 400 nagród za opiekę nad pacjentem. – Jeśli po naszym śledztwie okaże się, że informacje zawarte w tym materiale nie zostały w pełni zweryfikowane, podejmiemy kroki prawne – zapowiedział. – Ufam, że nasz szpital jest bezpieczny i tak mówią o tym nasze liczby i pochwały, które do nas przychodzą (przychodzą do nas). Jeśli jednak doszło do zaniedbań, serdecznie za nie przepraszam – powiedział.

READ  Nowy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Wzrost infekcji pozostaje wysoki

RadioZET.pl/PAP/Uwaga TVN / YouTube

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *