Poznali¶my finalistki US Open! Serena Williams zaczê³a ¶wietnie, ale odpad³a US Open

Osaka W swoim meczu pokonała 27. zawodniczkę rankingu WTA Jennifer Brady. W pierwszym secie był remis, w którym Japończycy wygrali 7: 1. W następnym meczu Brady zagrała i wygrała 6: 3, aw decydującym trzecim secie przegrała w swoim drugim serwisie. Osaka wykorzystała pierwszy punkt meczowy i wygrała, dzięki czemu znalazła się w finale US Open. Teraz ma okazję powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, kiedy wygrała turniej.

Obejrzyj wideo
„Świątek dostała wszystko, co mogła na US Open. Hurkacz był rozczarowaniem.”

Azarenka i Osaka w finale US Open!

Aby to zrobić, musi wygrać z Victorią Azarenka, która wróciła do szczytowej formy. Białorusin pokonał polski czas od czwartku do piątku Serenę Williams. Po pierwszym secie nic nie zapowiadało takiego scenariusza tego spotkania – Amerykanka wygrała 6: 1 i wydawało się, że prawdopodobnie dotrze do jedenastego finału. My otwarci w karierze. W kolejnych dwóch meczach Azarenka wygrał jednak – dwukrotnie 6: 3 – i zagra z Osaką.

Do Białoruskie kobiety To szansa na pierwszy triumf na US Open. Do tej pory dwukrotnie dotarła do finału – w 2012 i 2013 roku, ale zawsze przegrywała. Obie z Sereną Williams. W historii spotkań Azarenka Japończycy, którzy dwukrotnie wygrali – w maju 2018 roku w Rzymie oraz w maju 2019 podczas French Open – mają lepszą równowagę z Osaką. Azarenka była od niej lepsza tylko raz – w styczniu 2016 roku na Australian Open.

Finał kobiet odbędzie się w sobotę 12 września o godzinie 22:00 czasu polskiego. Dla mężczyzn piątek to dzień półfinałów. Pablo Carreno-Busta i Alex Zverev oraz Dominic Thiem z Danilo Miedwiediewem.