Connect with us

Świat

Powodzie w Brazylii: Wybuch chorób przenoszonych przez wodę powoduje śmierć czterech osób

Published

on

Powodzie w Brazylii: Wybuch chorób przenoszonych przez wodę powoduje śmierć czterech osób

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

  • Autor, Malu Cursino
  • Rola, wiadomości BBC

Władze brazylijskiego stanu Rio Grande do Sul potwierdziły 54 przypadki leptospirozy przenoszonej przez wodę po tym, jak region nawiedziła bezprecedensowa powódź w kwietniu i maju.

Cztery kolejne osoby zmarły z powodu choroby przenoszonej przez wodę zanieczyszczoną moczem zakażonych zwierząt, takich jak szczury.

Stanowy Departament Zdrowia podał, że obecnie badanych jest około 800 podejrzanych przypadków.

W powodzi zginęło ponad 165 osób, a wiele innych nadal uważa się za zaginione.

Ponad 2,3 miliona Brazylijczyków z 469 gmin w Rio Grande do Sul dotkniętych jest tym, co rząd brazylijski nazwał „katastrofą klimatyczną”.

Według doniesień lokalnych mediów co najmniej 581 000 osób zostało wysiedlonych, a 55 000 gauchów (mieszkańców Rio Grande do Sul) umieszczono w schroniskach.

Wiele miast w stanie nadal znajduje się pod wodą, a sytuacja może prowadzić do wzrostu liczby przypadków leptospirozy.

Objawy choroby obejmują gorączkę, bóle mięśni i nudności, a następnie wymioty.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Stanowy Departament Zdrowia ostrzegł mieszkańców, że wody powodziowe mogą mieszać się ze ściekami, rozprzestrzeniając choroby, takie jak leptospiroza i wirusowe zapalenie wątroby typu A.

Brazylia szczepi swoją ludność przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, ale biorąc pod uwagę skalę pandemii, w dalszym ciągu zaleca ludziom unikanie spożywania wody i żywności, która może zostać skażona wodami powodziowymi.

Trwają działania naprawcze i ratownicze, a rząd federalny przeznaczył ponad 1,8 miliarda R $ (275 milionów funtów, 348 milionów dolarów) na wsparcie Rio Grande do Sul.

Rio Grande do Sul liczy ponad 10 milionów mieszkańców w 497 gminach. Państwo graniczy z Urugwajem i Argentyną.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

„katastrofa klimatyczna”

Krytycy rządu Rio Grande do Sul zarzucali gubernatorowi stanu współudział w szkodach powstałych na skutek jego stanowiska w sprawie polityki ochrony środowiska.

Dziennikarka Eleonora de Lucena w artykule opublikowanym w dzienniku Folha napisała, że ​​lokalni politycy w Rio Grande do Sul pod prawicowym przywództwem reprezentują interesy rolników uprawiających soję i zaniedbują swoje obowiązki w zakresie ochrony środowiska.

Pod przewodnictwem gubernatora Eduardo Leite’a wprowadzono ponad 400 zmian w stanowym ustawodawstwie dotyczącym ochrony środowiska, w tym w ustawie zezwalającej na budowę zapór na obszarach chronionych.

Jednak w zeszłym tygodniu w wywiadzie dla BBC Brazil Leite bronił swojej polityki, dodając, że tamy na obszarach chronionych umożliwią produkcję żywności.

Powodzie były skutkiem intensywnych i bezprecedensowych opadów w regionie. Naruszenie tamy po dniach ulewnych opadów na początku maja jeszcze bardziej zaostrzyło masowy exodus.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *