Connect with us

Gospodarka

Powinniśmy promować pokój, a nie ruchy wojsk amerykańskich

Published

on

W poniedziałek pięć samolotów Omni Air, zakontraktowanych przez armię amerykańską, zostało zatankowanych na lotnisku Shannon podczas transportu do 1000 uzbrojonych żołnierzy amerykańskich ze Stanów Zjednoczonych na lotnisko Rzeszów-Jasionka w południowo-wschodniej Polsce, które znajduje się zaledwie 90 km od na zachód od Polski leżą granice Ukrainy. Te pięć samolotów zostało zatankowanych na lotnisku Shannon podczas lotu powrotnego do Stanów Zjednoczonych.

Dzieje się to za zgodą sekretarza transportu Eamona Ryana i wydaje się być sprzeczne z naleganiami Departamentu Stanu, że amerykańskim samolotom wojskowym nie wolno nosić broni ani brać udziału w operacjach wojskowych podczas lądowania na terytorium Irlandii lub nad nim.

Jako państwo neutralne Irlandia powinna wykorzystywać swoje członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ do promowania pokoju w Europie Wschodniej i poza nią, a nie ułatwiać przygotowań wojennych przez wojujące państwa.

dr Edward Horgan, Castletroy, Limerick

Sponsorowani przez państwo oszuści robią z gier pośmiewisko

Próbuję sobie wyobrazić, jak to jest być sportowcem rywalizującym na igrzyskach olimpijskich – trenując tak ciężko i poświęcając tak wiele, aby się tam dostać, a kiedy w końcu to robisz, zdajesz sobie sprawę, że rywalizujesz z sponsorowanymi przez państwo narkotykami. ulepszonych sportowców.

Dokładnie to się teraz dzieje.

To wystarczająco trudne, gdy poszczególni sportowcy z różnych krajów stosują leki poprawiające wyniki, ale gdy konkurujesz z systemem sponsorowanym przez rząd, z pewnością musi to niszczyć duszę.

Jest 15-letnia rosyjska łyżwiarka (przepraszam, zapomniałem, teraz nazywają siebie Rosyjskim Komitetem Olimpijskim), która nie zdała testu na obecność narkotyków, ale Ciało Kierownicze pozwala jej kontynuować rywalizację.

Jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski nadal ignoruje problem sponsorowanych przez państwo oszustw związanych z narkotykami, to do pozostałych rywalizujących narodów należy nagrodzenie sportowców, którzy przegrali oszukiwanie na podium sponsorowanym przez państwo, przyznając swoim sportowcom własny medal uznania.

READ  Wpływ handlu bitcoinami w Polsce

Anthony McGeough, Kingswood Heights, Dublin 24

Wielka Brytania nigdy nie powinna zapominać o straszliwych kosztach konfliktu

Liz Truss, brytyjska minister spraw zagranicznych, była arogancka, kiedy spotkała Siergieja Ławrowa z Rosji. Niewątpliwie każda inwazja spowoduje straszliwe bagno na skalę zbliżoną do konfliktów w Afganistanie i Czeczenii.

Jednak czy nie przyszło jej do głowy, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania były zaangażowane w wyniszczające wojny w Iraku i Afganistanie, w których setki tysięcy zginęło, a więcej zostało osieroconych, rannych lub okaleczonych?

Albo, że Wielka Brytania sprzedawała broń używaną w wojnie w Jemenie i przeciwko Palestyńczykom w Gazie, z kolosalną śmiercią, zniszczeniem i dewastacją niespotykaną od II wojny światowej?

dr Munjed Farid Al Qutob, Londyn

Moglibyśmy pośredniczyć w rozmowach pokojowych między Rosją a Ukrainą

BYŁEM bardzo rozczarowany, że minister spraw zagranicznych Simon Coveney nie odpowiedział na list rosyjskiego Siergieja Ławrowa z pytaniem, czy rząd zmienił swoje stanowisko w sprawie pozimnowojennych rozwiązań bezpieczeństwa w Europie, a zamiast tego skonsolidował odpowiedź Irlandii w jedną odpowiedź UE.

Czy Irlandia nie mogłaby działać jako rozjemca i samodzielnie inicjować rozmów między Rosją a Ukrainą?

Podobnie, czy moglibyśmy przeznaczyć część pieniędzy wydanych na sprzęt wojskowy na utworzenie centrum pokojowego rozwiązywania konfliktów? Wprowadźmy naszą neutralność w czyn lub
Zapomnij o tym.

Elizabeth Cullen, Kilcullen, Co Kildare

Powiedz magiczne słowo, a ceny po prostu idą w górę

„INFLATION”, podobnie jak „aracadabra”, wydaje się być magicznym słowem.

Gdy tylko o tym wspomniano, zaczęło się kula śniegowa, zwłaszcza w naszym niekontrolowanym i neutralnym kosztowo, napędzanym gospodarką społeczeństwie.

Ceny znacznie przewyższają obecną stopę o około 5 procent, proste narzędzie, dzięki któremu bogaci są o krok przed biednymi.

To takie przewidywalne.

Eugene Tannam, Firhouse, Dublin 2

Nasi chłopcy sprawili, że mimo wyniku byliśmy dumni we Francji

CHCĘ tylko podziękować irlandzkiej drużynie rugby za przypomnienie nam wielkości tego sportu w Paryżu.

READ  Polska może być w tym roku jednym z trzech największych partnerów handlowych Ukrainy

Francja była warta zwycięstwa, ale ogień, walka i umiejętności Irlandii były inspirujące.

EdToal, Galway

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.