Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Poszukiwanie Giertycha. Decyzja sądu w sprawie skargi

Published

on

  • “Wciąż czekamy na orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie w przyszłym roku w sprawie dokumentów, które zabrał z domu tajny adwokat” – napisał Giertych.
  • Sprawa dotyczy aresztowania Romana Giertycha. „Skuwano mnie kajdankami w przededniu aresztowania Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym prawnikiem” – mówił wówczas
  • Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła byłego wicepremiera o rzekomy przelew około 90 mln zł od giełdowej spółki Polnord
  • Więcej takich historii znajdziesz w serwisie Onet.pl.

„Poznański sąd uwzględnił właśnie zażalenie na przeszukanie mojego biura i nakazał natychmiastowy zwrot wszystkich komputerów i dokumentów. Wciąż czekamy na orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie dokumentów objętych przez tajnego adwokata, który został zabrany z domu” – czytamy we wpisie Romana Giertycha.

Październikowe poszukiwania biura Romana Giertycha poprowadziła Katarzyna H. z wrocławskiego oddziału CBA – poinformowała “Gazeta Wyborcza”. Adwokat twierdzi, że miało to realny wpływ na cel pozwu.

Śledztwo w sprawie Romana Giertycha toczyło się we Wrocławiu, a następnie w Poznaniu, choć w całości prowadzili je funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego – prowadzili zatrzymania i rewizje. W Warszawie należy ich podzielić na dwie grupy: jedną do przeszukania domu prawnika, a drugą do sprawdzenia jego biura. Ten ostatni powinien zamówić Katarzyna H.

READ  Fame MMA 8. To już koniec Marcina Najmana. „Konsekwencje zostaną wyciągnięte”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *