Connect with us

Gospodarka

Poseł Polski uważa partnerstwo Tajwanu za kluczowe | Wiadomości z Tajwanu

Published

on

Poseł Polski uważa partnerstwo Tajwanu za kluczowe |  Wiadomości z Tajwanu

TAJPEJ (Taiwan News) – Polska ceni swoje partnerstwo z Tajwanem – powiedział w środę (15 listopada) przedstawiciel Polski na Tajwanie Cyryl Kozaczewski.


Przemawiając podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Polski w Tajpej, Kozaczewski powiedział, że jego kraj ceni wkład Tajwanu w globalną stabilność gospodarczą i demokratyczną. Stwierdził, że stosunki polsko-tajwańskie zacieśniają się i obejmują „pełne spektrum działalności kulturalnej, gospodarczej, naukowej i parlamentarnej”.


„Dzięki nowym inwestycjom, rosnącemu handlowi, wizytom, warsztatom, konsultacjom i wymianom osobistym wzmacniamy nasze więzi i nasze demokracje” – dodał.


Polska jest jednym z najsilniejszych sojuszników w UE, na którym Tajwan może polegać – powiedział Kozczewski. „Wraz ze wzrostem obecności UE w regionie Indo-Pacyfiku rośnie także współpraca polsko-tajwańska” – powiedział.


Przedstawiciel powiedział, że polska gospodarka należy do najszybciej rozwijających się na świecie i jest mistrzem odporności demokratycznej. Biorąc pod uwagę obecny rozwój sytuacji na świecie, zapewnienie pokoju i wolności jest ciągłym wyzwaniem, dlatego też solidarność Tajwanu jest obecnie kluczowa.


Tajwan i Polska utrzymują stałą wymianę międzyparlamentarną i prowadzą rozmowy w celu pogłębienia współpracy w zakresie półprzewodników i wodoru, powiedział Kozaczewski. Zacieśniają się także powiązania pomiędzy tajwańskimi i polskimi uniwersytetami, a także delegacjami gospodarczymi, kulturalnymi i naukowymi szczebla ministerialnego pomiędzy obydwoma krajami.


Przedstawiciel wyraził nadzieję na lepszą współpracę między miastami partnerskimi w przyszłości, obejmującą inne główne miasta Tajwanu.


Święto Niepodległości Polski przypada 11 listopada i przypada w rocznicę odzyskania suwerenności II Rzeczypospolitej w 1918 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *