Connect with us

Nauka

Ponad 80% hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem doświadcza objawów neurologicznych

Published

on

Podczas problemy z oddychaniem są dobrze udokumentowanym objawem koronawirus, naukowcy odkryli, że ponad 80% hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 doświadcza jakiegoś rodzaju manifestacja neurologiczna także. Podczas badania 509 pacjentów przyjętych do sieci szpitali w Chicago, badacze odkryli, że 419 z nich miało problem neurologiczny w pewnym momencie w trakcie zakażenia COVID-19.

„Najczęstszymi objawami neurologicznymi były bóle mięśni, bóle głowy, encefalopatia, zawroty głowy, zaburzenia smaku [impaired sense of taste] i anosmia [loss of smell], ” autorzy napisali w swoim opracowaniu, który został opublikowany w poniedziałek w Annals of Clinical and Translational Neurology. „Udary, zaburzenia ruchowe, deficyty motoryczne i sensoryczne, ataksja i drgawki były rzadkie”.

Pacjenci biorący udział w badaniu zostali przyjęci do systemu opieki zdrowotnej Northwestern Medicine między 5 marca a 6 kwietnia i u wszystkich zdiagnozowano COVID-19. Plik zespół zauważył objawy neurologiczne na podstawie przeglądu notatek klinicznych, badań diagnostycznych i udokumentowanych przez lekarza diagnoz postawionych podczas hospitalizacji pacjentów. Pacjenci byli w wieku od 16,9 do 58,5 lat, a 134 wymagało wentylacji mechanicznej podczas pobytu.

Plik zauważyli naukowcy że pacjenci z objawami neurologicznymi przebywali w szpitalu dłużej niż pacjenci bez, ale wyniki czynnościowe wypisu i śmiertelność nie różniły się istotnie między pacjentami z i bez. Odkryli również, że osoby z problemami neurologicznymi były młodsze od tych, które ich nie miały.

RESTAURACJA MINNESOTA POWOŁUJE PRACOWNIKOM KWARANTANNĘ PO WYŻYWIENIU TRUMP FUNDRAISER

„Fakt, że jakiekolwiek objawy neurologiczne jako całość były bardziej prawdopodobne u młodszych ludzi, jest zaskakujący i może być potencjalnie wyjaśniony większym klinicznym naciskiem na ryzyko niewydolności oddechowej niż inne objawy u starszych pacjentów” – zauważyli autorzy badania. „Alternatywnie, wczesne objawy neurologiczne, takie jak bóle mięśni, bóle głowy lub zawroty głowy, mogły skłonić do wcześniejszej opieki medycznej. W przeciwieństwie do tego, encefalopatia była częstsza u starszych pacjentów ”.

READ  RED VELVET urzeka na premierze Shakespeare Theatre Company

JOE BIDEN STRZAŁ SIĘ W TRUMPA O NOSZONYM MASKACH Z TWITTEREM MEME

Autorzy przyznali również, że badanie ma kilka ograniczeń, w tym mniej niż 6% pacjentów było ocenianych przez neurologa, leczonych pod ścisłą kontrolą infekcji, a dane są retrospektywne. Jednak twierdzą, że dane dostarczyły bardziej uogólnionego obrazu objawów neurologicznych, które należy dalej badać.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​PEŁNE POKRYCIE KORONAWIRUSÓW

„Zaledwie 9 miesięcy po pandemii długoterminowy wpływ COVID-19 na układ nerwowy pozostaje niepewny” – napisali autorzy. „Nasze wyniki sugerują, że spośród wszystkich objawów neurologicznych, encefalopatia wiąże się z gorszymi wynikami czynnościowymi u hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 i może mieć trwałe skutki”.

ADMINISTRACJA TRUMPA W CELU ZABLOKOWANIA WYTYCZNYCH FDA, KTÓRE MOGĄ OPÓŹNIĆ SZCZEPIONKĘ CORONAVIRUS: SPRAWOZDANIE

Wezwali do długoterminowej obserwacji pacjentów z tymi objawami i stwierdzili, że rehabilitacja zorientowana na funkcje poznawcze i neurologiczne może potencjalnie odegrać „znaczącą” rolę w wyzdrowieniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.