Connect with us

Nauka

Ponad 1000 obecnych i byłych funkcjonariuszy CDC potępia amerykańską reakcję na Covid-19

Published

on

Ponad 1000 obecnych i byłych funkcjonariuszy elitarnego programu zwalczania chorób w amerykańskich Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom podpisało list otwarty wyrażający konsternację w odpowiedzi na pandemię Covid-19 w dziedzinie zdrowia publicznego i wzywający federalną agencję do odgrywają bardziej centralną rolę.

„Brak krajowego przywództwa w sprawie Covid-19 jest bezprecedensowy i niebezpieczny” – czytamy w liście podpisanym przez obecnych i byłych funkcjonariuszy Służby Wywiadu Epidemicznego CDC, składającej się z badaczy epidemii. „CDC powinno stać na czele skutecznej odpowiedzi na ten globalny stan zagrożenia zdrowia publicznego”.

Wśród sygnatariuszy znaleźli się dwaj byli dyrektorzy CDC: Jeffrey Koplan, który kierował agencją pod rządami prezydentów Billa Clintona i George’a W. Busha oraz Tom Frieden, który służył za prezydenta Baracka Obamy.

Wszyscy sygnatariusze pisali, aby „wyrazić nasze zaniepokojenie złowieszczym upolitycznieniem i uciszeniem narodowej agencji ochrony zdrowia” podczas obecnej pandemii, poinformowali w swoim liście, który został opublikowany w piątek w Epidemiology Monitor, biuletynie dla epidemiologów.

„CDC dzisiaj, jak każdego dnia w swojej 74-letniej historii, dostarczyło amerykańskiej opinii publicznej najlepszych dostępnych informacji i zaleceń” – stwierdziła agencja w odpowiedzi na list. „Od stycznia ponad 5200 pracowników CDC poświęciło się ochronie zdrowia narodu amerykańskiego”.

Od dawna uważana za najważniejszą na świecie agencję zdrowia publicznego, CDC zwykle odgrywa wiodącą rolę w reagowaniu na epidemie na całym świecie.

Administracja Trumpa była czasami głęboko zaangażowany w kształtowaniu zaleceń naukowych w CDC podczas pandemii, zgłaszaniu sprzeciwu wobec wytycznych dotyczących ponownego otwierania kościołów i szkół oraz noszenia masek, donosi The Wall Street Journal. Rzecznik administracji powiedział, że „CDC zajmuje kluczowe miejsce w grupie zadaniowej (koronawirusowej), która składa się z liderów zdrowia publicznego z szeregiem cennych doświadczeń”.

Zaufanie w agencji uległo erozji, wynika z niedawnego sondażu. Głos zabrali byli urzędnicy agencji i inni pracownicy służby zdrowia w obronie CDCi argumentuje, że musi wznowić swoją wiodącą i naukową rolę, kierując narodową obroną przed pandemią.

READ  NASA wybiera Nokię do zbudowania pierwszej sieci komórkowej na Księżycu

EIS, jak wiadomo, to dwuletnie stypendium w CDC, w ramach którego funkcjonariusze opracowują kotlety do wykrywania chorób, walcząc na pierwszej linii frontu z epidemiami, takimi jak Ebola, E. coli i inne niebezpieczne patogeny.

List był „wyrazem solidarności między naszą społecznością”, powiedział Charles Rabkin, epidemiolog medyczny z National Cancer Institute i członek klasy EIS z 1984 r. Powiedział, że spędził kilka miesięcy, kontaktując się z każdą klasą EIS, przez prawie siedem dekad, zebrać podpisy pod listem.

Powiedział, że 1044, którzy podpisali list, stanowi ponad 25% obecnych i byłych oficerów EIS z okresu pierwszej klasy w 1951 roku. Są wśród nich obecni pracownicy CDC, którzy albo pracują teraz jako oficerowie EIS, albo są członkami klas z lat 80-tych, powiedział.

Douglas Hamilton, członek klasy EIS z 1991 roku, powiedział, że podpisał list, ponieważ obawiał się o ochronę naukowej wiarygodności CDC. „Widzieliśmy masowe zmiany, a nawet przepisywanie zaleceń CDC” – powiedział dr Hamilton, który przeszedł na emeryturę z CDC na początku tego roku.

Zalecenia i przywództwo CDC mają kluczowe znaczenie dla pomocy często niedofinansowanym stanowym i lokalnym wydziałom zdrowia w skutecznym reagowaniu na pandemię, powiedziała Jeanette Stehr-Green, konsultantka ds. Zdrowia publicznego w Port Angeles w stanie Waszyngton, która podpisała list.

Dr Stehr-Green, członek klasy EIS z 1984 r., Powiedziała, że ​​jej zespół 40 ochotników kontaktowych nie wiedział, kogo przetestować pod kątem Covid-19 po tym, jak CDC wycofało swoje zalecenia w sierpniu dla tego, kto powinien zostać przetestowany, mówiąc, że ludzie którzy nie mieli objawów, nie musieli poddawać się testom, nawet jeśli mieli kontakt z przypadkiem.

Po omówieniu sprawy zespół zdecydował się kontynuować testy, powiedział dr Stehr-Green. CDC później znowu odwrócił kurs a teraz mówi, że bezobjawowe kontakty powinny być testowane.

READ  Księżyc rdzewieje, a winę ponosi Ziemia

„Wiele takich kroków przeszkodziło nam w wykonywaniu najlepszej możliwej pracy” – powiedział dr Stehr-Green, który pracował dla CDC oraz stanowych i lokalnych wydziałów zdrowia. „CDC napisało książkę na temat gotowości na epidemie i sposobów reagowania. Ich wiedza została zignorowana ze szkodą dla nas wszystkich ”.

Napisz do Betsy McKay pod adresem [email protected]

Copyright © 2020 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *