Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski szef tenisa rezygnuje po oskarżeniach o wykorzystywanie seksualne

Published

on

Szef Polskiego Związku Tenisowego (PZT) podał się do dymisji w czwartek – poinformował organ zarządzający w oświadczeniu po tym, jak został uwikłany w aferę związaną z wykorzystywaniem seksualnym.

W rozmowie z portalem informacyjnym Zjednoczyć Wypuszczona w poniedziałek posłanka Katarzyna Kotula oskarżyła szefa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego o napaść seksualną na nią jako trenerkę na początku lat 90.

Zarzuty pojawiały się jeden po drugim Zjednoczyć Spektakl, w którym Skrzypczyński został oskarżony o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej rodziny i trenujących przez niego zawodników.

Skrzypczyński odrzucił zarzuty w oświadczeniu wysłanym do agencji Reutera w środę i powiedział, że zamierza udowodnić swoją niewinność w sądzie.

„Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego… Mirosław Skrzypczyński złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym” – poinformował PZT w komunikacie.

„Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie.”

Stowarzyszenie zapowiedziało, że powoła niezależną komisję złożoną z kobiet do zbadania zarzutów wobec Skrzypczyńskiego.

Skrzypczyński nie odpowiedział natychmiast na wysłaną e-mailem prośbę o komentarz w czwartek.

Emocje związane z zarzutami skłoniły tenisistkę numer jeden na świecie, Igę Świątek, do opublikowania we wtorek wiadomości na Twitterze, wzywającej ofiary, które spotkały się z jakimkolwiek nadużyciem w swoim życiu, do szukania pomocy.

Jego polski kolega z tenisa Hubert Hurkacz powiedział na Twitterze, że wspiera „wszystkie kobiety i wszystkie ofiary nadużyć”.

Skrzypczyńskiego na stanowisku szefa PZT zastąpi były wiceprezydent Dariusz Łukaszewski.

READ  Eleven Poland zdobywa prawa do Pucharu Niemiec DFB-Pokal – Digital TV Europe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.